| |
Zagrożenie!
Pogoda. Alex uderzy w zachodnią Europę. Spodziewany wiatr o sile huraganu, ulewne deszcze i burze

Pogoda. Alex uderzy w zachodnią Europę. Spodziewany wiatr o sile huraganu, ulewne deszcze i burze

Rozpoczyna się sezon na głębokie niże atlantyckie. W ciągu najbliższej doby 1/2 października w pobliżu francuskiego wybrzeża pojawi się niż Alex – tak nazwany przez służbę meteorologiczną Meteo France. Dziś 01.10 nad Zatoką Biskajską będzie się nadal pogłębiał zmierzając w kierunku Francji. Najbliższej nocy, zwłaszcza w piątek 2 października 2020 nad ranem przyniesie zagrożenie huraganowymi porywami wiatru w rejonie Kanału La Manche, południowej Anglii i północno zachodniej Francji.

Sztorm Alex, prognozowane porywy wiatru do godziny 03:00, 2 października 2020. Windy / ECMWF

Sztorm Alex huraganowy wiatr ulewy, Francja, Anglia prognoza 2 października 2020

Silnym huraganowym porywom wiatru będą towarzyszyć ulewne opady deszczu oraz niewykluczone lokalne burze. Miejscami wiatr przekroczy 110-130 km/h, a tuż przed uderzeniem w ląd Francji, prognozy wskazują lokalnie na wiatr mogący przekraczać 160 km/h.

Prognozowane położenie sztormu Alex, 2 października 2020 o godzinie 14:00. Niemiecka służba meteo ten niż nazwała Brigitte

Sztorm Alex uderzy we Francji i Anglii, prognoza wiatr i opadów deszczu, 2 października 2020

Intensywne opady deszczu mogą stworzyć miejscami ryzyko powodzi, szczególnie w rejonach przybrzeżnych Francji, gdzie dodatkowo pojawi się wysoka fala sztormowa.

Prognozowa suma opadów deszczu w zachodniej Europie do 5 października 2020. Opady w zdecydowanej większości przyniesie sztorm Alex

Pogoda sztorm Alex, prognoza sumy opadów deszczu we Francji i Anglii

Ciśnienie w centrum Alexa w czasie największego rozwoju spadnie do około 970 hPa. Głęboki niż znad zachodniej Europy kręcąc się odwrotnie do wskazówek zegara zaciągnie z południa ciepłe powietrze. Wprost z Afryki dotrze ono do Polski już 3-4 października.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce na wysokości 1,5 km, 3 października 2020

Pogoda ciepłe powietrze z Afryki w Polsce, 3-4 października 2020

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!