| |
Zagrożenie!
Prognoza pogody na Sylwestra i Nowy Rok

Prognoza pogody na Sylwestra i Nowy Rok

Przed nami Sylwester i Nowy Rok, czyli okres gdy wiele osób będzie się bawić na imprezach plenerowych. Sprawdźmy, jakie warunki atmosferyczne nas czekają?

Pogoda, Sylwester 31 grudnia

Ostatni dzień 2018 roku nie przyniesie przełomu w pogodzie. Nadal w ciągu dnia temperatura będzie dodatnia. Na ogół spodziewamy się maksymalnie, od 2, do 6 st. C. Chłodniej jedynie w rejonach podgórskich oraz na północy Suwalszczyzny, gdzie może być około -1/0 st. C. W Polsce wschodniej i południowo-wschodnie będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite, a miejscami, zwłaszcza w dzielnicach wschodnich i południowo-wschodnich będą możliwe opady deszczu, w rejonach podgórskich, szczególnie na południu Małopolski i Śląska przechodzące w śnieg, gdzie może popadać dość intensywnie. Na pozostałym obszarze kraju na ogół bez opadów z zachmurzeniem umiarkowanym i dużym z większymi przejaśnieniami.

Pogoda Noc Sylwestrowa 31 grudnia / 1 stycznia

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże od północy rosnące do całkowite. Początkowo miejscami na południowym-wschodzie możliwe zanikające opady deszczu, a w rejonach podgórskich śniegu. W drugiej połowie nocy strefa opadów deszczu zacznie się nasuwać nad obszar od woj. pomorskiego po zachodniopomorskie i częściowo północną część lubuskiego. Temperatura minimalna, od -2, do +3 st. C., z tym, że po północy od północnego-zachodu w głąb kraju rozpocznie się wzrost temperatury do nawet 4/6 st. C. nad ranem na zachodzie i północnym-zachodzie Polski.

Pogoda Sylwester Nowy Rok

Pogoda Nowy Rok, 1 stycznia 2019

W Nowy Rok w głąb kraju z północy na południowy-wschód, będzie się przesuwać strefa opadów deszczu, wieczorem oraz w nocy 01/02.01 przechodząca na południu i południowym-wschodzie w opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Najpóźniej opady dotrą nad Podkarpacie i Małopolskę, bo dopiero późnym popołudniem lub wieczorem. Z kolei przejaśnienia za strefą opadów, najwcześniej po południu wystąpią na całym Wybrzeżu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie, od 1/4 st. C. w dzielnicach wschodnich i południowo-wschodnich kraju, do 5/7 st. C. na pozostałym obszarze (najwyższa na Pomorzu Zachodnim). W tym dniu zacznie się również nasilać wiatr.

W nocy z 2 na 3 stycznia czeka nas początek kolejnego ochłodzenia, ale o nim napiszemy więcej w najbliższej prognozie długoterminowej.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!