| |
Zagrożenie!
Pogoda Boże Narodzenie 2019. Prognoza pogody na święta

Pogoda Boże Narodzenie 2019. Prognoza pogody na święta

Wiele osób marzy o białych świętach Bożego Narodzenia. Zadajemy sobie pytanie, czy pogoda w tym roku przyniesie śnieg i mróz? Dysponujemy już wstępną długoterminową prognozą pogody, która oparta jest na najnowszej prognozie sezonowej ECMWF. Jej wydanie z 2 grudnia sięga już okresu świąt Bożego Narodzenia.

Pogoda na święta Bożego Narodzenia 2019. Prognoza pogody

Dane dotyczące tygodnia, od 23, do 29 grudnia przewidują anomalię temperatury sięgającą w kraju, od 1, do 2 st. C. powyżej normy. Może to oznaczać, że w tym okresie, będzie przeważać cyrkulacja strefowa z napływem łagodnych mas powietrza znad Atlantyku lub z południa Europy. To z kolei oznacza, że raczej nie należy w tym okresie liczyć na trwałą zimę z pokrywą śnieżną i całodobowym mrozem.

Prognozowana anomalia temperatury, między 23, a 29 grudnia 2019 roku

Prognoza pogody Boże Narodzenie 2019

Suma opadów w tych dniach ma być poniżej normy

Pogoda na święta prognoza pogody na Boże Narodzenie 2019

Reasumując, przed nami prawdopodobnie święta bez szans na trwałe warunki zimowe, ze wskazaniem na przewagę jesiennej pogody z temperaturą o kilka stopni wyższą od normy wieloletniej. Jest to oczywiście wstępny trend na ten jeszcze odległy okres, dlatego należy tę zapowiedź potraktować w ramach ciekawostki. Im bliżej świąt Bożego Narodzenia, tym prognozy będą pewniejsze. O wszystkim będziemy na bieżąco informować.

DobraPogoda24, Copernicus


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!