| |
Zagrożenie!
Z powodu burz zamknięto w Moskwie strefę kibica

Z powodu burz zamknięto w Moskwie strefę kibica

Wczoraj 30.06 z powodu nagłej zmiany pogody zamknięto strefę kibica w Moskwie. Władze rosyjskiej stolicy w porozumieniu z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej uznały, że porywisty wiatr i burze mogą zagrozić bezpieczeństwu kilkudziesięciu tysięcy osób.

W każdym z 11 miast, w których rozgrywane były mecze mundialu zorganizowano specjalne „festiwalowe strefy kibica”. W ciągu dnia na scenach występują rosyjscy i zagraniczni artyści, a wieczorem pokazywane są piłkarskie mecze. W większości miast tego typu strefy mogą pomieścić od kilku do kilkunastu tysięcy osób.

Zanotowane wyładowania doziemne w rejonie Moskwy, w ciągu minionej doby 30.06/01.07

Burze strefa kibica Moskwa

W Moskwie oficjalnie dopuszczono udział 25 tysięcy, ale w trakcie spotkań fazy grupowej przychodziło oglądać mecze nawet 50 tysięcy kibiców. Już kilka dni temu, w trakcie najatrakcyjniejszych rozgrywek władze Moskwy apelowały do fanów futbolu o oglądanie meczów w barach, czy klubach. Gdy stołeczne służby meteorologiczne ogłosiły załamanie pogody, któremu będą towarzyszyły wichury, burze i grad urzędnicy postanowili zamknąć strefę kibica.

Moskwianie i kibice z zagranicy liczą, że zostanie otwarta dziś 01.07, gdy reprezentacja Rosji zagra w 1/8 finału z Hiszpanią. Prognoza pogody dla Moskwy nie napawa jednak optymizmem. W niedzielę również są spodziewane opady deszczu, szczególnie przed rozpoczęciem meczu. Miejscami może również zagrzmieć.

Dane: lightningmaps


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!