| |
Zagrożenie!
Pogoda. Środa 19 sierpnia 2020. Miejscami opady deszczu i lokalne burze, głównie na zachodzie, południu i wschodzie Polski

Pogoda. Środa 19 sierpnia 2020. Miejscami opady deszczu i lokalne burze, głównie na zachodzie, południu i wschodzie Polski

Polska pozostanie dziś 19.08 w polu obniżonego ciśnienia pod wpływem górnego niżu przemieszczającego się nad Białorusią. Do kraju z północy i północnego wschodu napłynie chłodniejsza masa powietrza. Pogoda na środę 19 sierpnia 2020 dla Polski przewiduje w południowej połowie kraju oraz na wschodzie dzień przeważnie z zachmurzeniem dużym i lokalnymi przejaśnieniami, a na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i okresami duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie na zachodzie, południu i wschodzie Polski popada deszcz oraz gdzieniegdzie zagrzmi.

Pogoda na środę 19 sierpnia 2020, zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:15

Pogoda na środę 19 sierpnia 2020 prognoza pogody dla Polski gdzie popada i zagrzmi

Pogoda środa 19 sierpnia 2020, prognozowany układ baryczny o godzinie 14:00 w Polsce i Europie

Pogoda na środę 19 sierpnia 2020 prognoza burz i opadów dla Polski

W środę w południowej połowie Polski (z tendencją do większych popołudniowych przejaśnień na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku) oraz na wschodzie od Mazowsza po Podlasie i wschodnie dzielnice woj. warmińsko-mazurskiego przeważnie zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i okresami duże z większymi przejaśnieniami.

Pogoda środa 19 sierpnia 2020, prognozowany zasięg opadów i lokalnych burz o godzinie 11:00

Pogoda środa 19 sierpnia 2020 prognoza opadów i burz w Polsce

Miejscami możliwe opady deszczu i lokalne burze. Popada, zwłaszcza miejscami, od woj. zachodniopomorskiego przez lubuskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie po lubelskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie i mazowieckie. Na pozostałym obszarze Polski bez opadów lub zdarzą się opady tylko lokalnie i przelotnie. Lokalnie opady mogą być intensywne, szczególnie w Małopolsce, gdzie suma opadów może sięgnąć 30-60 mm!

Pogoda środa 19 sierpnia 2020, prognozowana suma opadów w Polsce w ciągu najbliższej doby 19/20 sierpnia

Pogoda środa 19 sierpnia 2020, gdzie popada i przejdą burze w Polsce

Temperatura maksymalna, od 16-18 st. C. w rejonie Podhala, 19-23 st. C. miejscami w woj. południowych oraz nad morzem, do 24-27, lokalnie 28 st. C. na pozostałym obszarze kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami w rejonie opadów silniejszy. Ciśnienie nieznacznie wzrośnie.

Mapa burzowa Polski, środa 19 sierpnia 2020. Prognozowane prawdopodobieństwo burz w Polsce

Mapa burzowa Polski, środa 19 sierpnia 2020. Gdzie jest burza

Pogoda na noc 19/20 sierpnia 2020

W nocy w zachodniej połowie kraju od Wybrzeża przez centrum i dzielnice zachodnie po Opolszczyznę i Dolny Śląsk pogodnie z niewielkim zachmurzeniem. W drugiej połowie lub nad ranem miejscami możliwe mgły i zamglenia, zwłaszcza w woj. pomorskim i zachodniopomorskim. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie duże i lokalnie umiarkowane z przejaśnieniami. Lokalnie, głównie na wschodzie i północnym wschodzie możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna, od 9-12 st. C. w woj. pomorskim, miejscami w woj. kujawsko-pomorskim, lokalnie na wschodzie zachodniopomorskiego oraz w rejonie Sudetów i Podhala, do 13-17 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!