| |
Zagrożenie!
Słoneczne i gorące lato dociera do Polski. Wiemy, kiedy będą najbliższe burze i opady deszczu

Słoneczne i gorące lato dociera do Polski. Wiemy, kiedy będą najbliższe burze i opady deszczu

Do Polski wróciło ciepłe, słoneczne i miejscami gorące, a wkrótce również niemal upalne lato. Po wielu chłodnych i deszczowych dniach, wrzesień przynosi nam miłą odmianę. Pogoda umożliwia aktywny wypoczynek i zachęca do planowania krótkiego urlopu nad wodą, w lecie, w górach czy nad morzem. Pytacie, do kiedy utrzyma się stabilna pogoda, kiedy pojawią się opady i burze? Na te pytania odpowiemy poniżej. Temperatura rośnie, jeszcze w tym tygodniu, zwłaszcza na zachodzie i południowym zachodzie Polski możemy na termometrach w cieniu zobaczyć do 28-29 stopni C., lokalnie w pobliżu 30 st. C. Wzrost temperatury poczujemy również w nocy, bo temperatura będzie spadać co najwyżej do 7-14 st. C., a tym samym wczesne przymrozki na wschodzie Polski odpuszczą. Przed weekendem czeka nas mnóstwo chwil ze słońcem i niewielkim wysokim zachmurzeniem pierzastym, miejscami przejściowo również z niemal bezchmurnym niebem. Najcieplej zapowiada się piątek 10.09 i sobota 11.09, gdy temperatura zbliży się lokalnie do upału.

Kiedy pojawią się najbliższe opady deszczu i burze w Polsce

Pogoda, kiedy pojawią się burze i opady deszczu we wrześniu 2021 w Polsce, do kiedy będzie gorąco

Wzrost temperatury i napływ ciepłego powietrza, będzie poprzedzony zmianami, jakie czekają nas od 10-11 września. Nie będą one jednak gwałtownie występować od razu w całym kraju. Druga połowa tygodnia w Polsce, będzie coraz cieplejsza i słoneczna, ale pojawią się również zmiany. Już około 10 września do zachodniej i północno zachodniej Polski zbliży się z zachodu strefa frontowa.

Prognozowany zasięg opadów i lokalnych burz po południu, 10 września 2021

Pogoda. Kiedy będą najbliższe burze w Polsce, kiedy ustąpi wyż we wrześniu 2021

W piątek 10 września, w drugiej połowie dnia mogą się miejscami pojawić przelotne opady deszczu i lokalne burze, głównie w woj. zachodniopomorskim i dalej wzdłuż wybrzeża.

Prognozowany zasięg opadów i miejscami burz w Polsce, sobota 11 września 2021

Pogoda, kiedy wrócą burze do Polski, kiedy ustąpi lato we wrześniu 2021

W kolejnych dniach, czyli w sobotę 11 czerwca i niedzielę 12 czerwca, front wejdzie w głąb Polski. W ciągu dnia, zwłaszcza po południu mogą się miejscami uaktywnić przelotne opady deszczu i burze, szczególnie na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku.

Prognozowana chwiejność i energia Cape dostępna drogą konwekcji, niezbędna do powstania burz. 11 września 2021

Pogoda, wrócą burze do Polski, wiemy, kiedy we wrześniu 2021 zagrzmi, gdzie będą burze

Burze nie powinny być gwałtowne, będą im towarzyszyć nieco silniejsze porywy wiatru i opady deszczu z sumą opadów do około 5-20 mm.

Prognozowany zasięg opadów deszczu i lokalnych burz w Polsce, 12 września 2021

Pogoda, ciepło i słoneczne lato we wrześniu 2021 w Polsce, kiedy wrócą burze i opady deszczu

W prognozie pogody mogą jeszcze zajść korekty zasięgu wystąpienia opadów i burz w poszczególnych regionach o czym świadczą wyliczenia wybranych modeli pogodowych. Przykładowo, obecnie nieco dalej na wschód prognozuje zasięg przelotnych opadów model ECMWF w porównaniu do modelu ICON.

Prognoza zasięgu przelotnych opadów deszczu i miejscami burz w Polsce, 12 września 2021. Model ECMWF

Pogoda, kiedy i gdzie pojawią się najbliższe opady deszczu i burze w Polsce, do kiedy lato we wrześniu 2021

Najdłużej stabilna i ciepła pogoda utrzyma się na południowym wschodzie kraju.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!