| |
Zagrożenie!
Blisko 600 interwencji strażaków, 1 ofiara śmiertelna i 2 osoby ranne, to skutki silnych burz w Polsce

Blisko 600 interwencji strażaków, 1 ofiara śmiertelna i 2 osoby ranne, to skutki silnych burz w Polsce

Zgodnie z prognoza pogody, minionej doby 5/6 września 2020 przez Polskę przeszły silne burze. Nawałnice zmusiły strażaków do blisko 600 interwencji. 1 osoba zginęła, a 2 zostały ranne. Bez prądu w niedzielny 06.09 poranek pozostaje ponad 4 tysiące odbiorców. W szczytowym momencie, w sobotni 05.09 wieczór ponad 21 tysięcy odbiorców było pozbawionych dostaw energii elektrycznej - informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Aktualnie najwięcej awarii występuje w województwie mazowieckim i na Dolnym Śląsku. Naprawy cały czas trwają i nie wiadomo, kiedy zostaną wszystkie usunięte.

Nawałnice i silne burze w Polsce. Zanotowane wyładowania w ostatnich 24 godzinach, 5-6 września 2020

Silne burze, nawałnice w Polsce 5-6 września, bilans interwencji strażaków, 1 ofiara, 2 osoby ranne,

Burze w Polsce generowały liczne wyładowania. Foto: FB Kamil Chełminiak

Silne burze, nawałnice w Polsce, 5-6 września 2020

Z powodu nawałnic zginęła jedna osoba. Do zdarzenia, w którym zginął mężczyzna, doszło w miejscowości Baniocha w powiecie piaseczyńskim na Mazowszu (jadące auto zostało przygniecione przez drzewo). Dwie osoby zostały ranne w dwóch różnych zdarzeniach na drodze krajowej numer 8 w Kobierzycach na Dolnym Śląsku. Z kolei w powiecie bartoszyckim na Warmii i Mazurach, w miejscowościach Deksyty i Weskajmy, silny i porywisty wiatr uszkodził kilkanaście dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych.

Burze przynosiły nie tylko liczne wyładowania atmosferyczne, ale również miejscami silne porywy wiatru. Przykładem są szkwałowe porywy wiatru w miejscowości Oława, Czechy, i Pastuchów na Dolnym Śląsku, zarejestrowane w sobotnie 05.09 popołudnie.

Silny wiatr dokonał w sobotę 05.09 po południu sporych szkód w okolicy Stanowic. Zniszczone zostały m.in. samochody kibiców Górnika Wałbrzych

Dzisiaj 06.09 lokalne burze wystąpią na południowym wschodzie i nad morzem, ale nie powinny generować większego zagrożenia.

Mapa burzowa Polski. Prawdopodobieństwo burz 6-7 września 2020

Mapa burzowa Polski, prognoza burz 6-7 września 2020

DobraPogoda24, RCB, PSP


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!