| |
Zagrożenie!
Pogoda. W nocy z piątku na sobotę wyż i silny mróz na południu Polski. Na termometrach kilkanaście stopni poniżej 0 st. C.

Pogoda. W nocy z piątku na sobotę wyż i silny mróz na południu Polski. Na termometrach kilkanaście stopni poniżej 0 st. C.

Opady śniegu, deszczu, deszczu ze śniegiem, opady marznące i wyż z silnym mrozem. To nas czeka w pogodzie do 8 lutego.

W ciągu najbliższej doby 06/07.02 przez Polskę z północy na południe przejdzie strefa frontowa z opadami deszczu na południu kraju przechodzącymi w deszcz ze śniegiem i śnieg. Miejscami opady mogą być marznące.

Prognozowana suma opadów śniegu do 7 lutego, 2020 r.

Pogoda do 8 lutego 2020, mróz, śnieg, opady, prognoza

Na południu województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego do piątkowego 07.02 poranka ponownie w tym tygodniu dosypie nieco więcej śniegu.

Z kolei w piątek 07.02 w ciągu dnia Polska zacznie się dostawać pod wpływ wędrownego wyżu Frank. Opady zanikną, a w ich miejsce pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia, zwłaszcza w północnych, środkowych, wschodnich i południowo  wschodnich regionach kraju.

Prognozowany układ baryczny w czwartek 6 lutego o godz. 13:00

Prognoza pogody, 7 - 8 lutego 2020, przewidywany silny mróz w Polsce

Rozpogodzenia oraz ustanie silnego wiatru, będą sprzyjać spadkom temperatury, zwłaszcza w nocy z piątku na sobotę 07/08.02, gdy spodziewamy się apogeum obecnego krótkiego ochłodzenia. Wówczas temperatura minimalna w środkowej i wschodniej Polsce spadnie co najmniej do -8/-5 st. C., a w woj. śląskim, podkarpackim i małopolskim, głównie w południowych ich regionach do nawet -16/-10 st. C.

Prognozowana temperatura i przewidywany obszar z najsilniejszym mrozem w sobotę 08.02 o godz. 05:00. Temperatura minimalna miejscami może być niedoszacowana o kilka stopni. C. Mapa: Windy / ECMWF

Pogoda, prognoza silny mróz 7 - 8 lutego 2020 w Polsce

Najniższa temperatura jest spodziewana w kotlinach karpackich. Po odsunięciu się wyżu, na początku nowego tygodnia powrócimy do silnej cyrkulacji strefowej, ale o tym więcej w kolejnych prognozach.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!