| |
Zagrożenie!
Silne burze wrócą do Polski. Przyniosą grad, liczne wyładowania, groźny wiatr i nawalne opady deszczu

Silne burze wrócą do Polski. Przyniosą grad, liczne wyładowania, groźny wiatr i nawalne opady deszczu

Po przejściu nawałnic i silnych burz kończących pierwszą falę upałów w Polsce, nastąpiło chwilowe ustabilizowanie warunków pogodowych. Przelotne opady i lokalne burze albo nie występują lub pojawiają się tylko punktowo. Sytuacja zacznie się zmieniać w kolejnych dniach na przełomie czerwca i lipca 2021, gdy Polska znajdzie się w polu obniżonego ciśnienia. Zmieni się kierunek adwekcji powietrza, a przez to zacznie napływać coraz bardziej wilgotne, cieplejsze i chwiejne powietrze, w którym pojawią się ponownie warunki do inicjacji coraz bardziej licznych burz, w tym do powstania niebezpiecznych superkomórek z opadami gradu. Wzrost intensywności i prawdopodobieństwa burzowego będzie stopniowy.

Silne burze z gradem wrócą do Polski

Pogoda, silne burze wrócą do Polski, prognoza burz, od 29 czerwca, do 4 lipca 2021

Dziś 28.06 lokalne burze pojawią się po południu na północnym wschodzie kraju. Z kolei we wtorek 29 czerwca 2021, zwłaszcza po południu i wieczorem, lokalne burze pojawią się na południu i południowym zachodzie Polski.

Prognozowane ryzyko burz w Polsce. Przewidywana energia CAPE  dostępna drogą konwekcji, wtorek 29 czerwca 2021, do godziny 20:00

Pogoda, burze i upał w Polsce na przełomie czerwca i lipca 2021, prognoz burz, gdzie będzie grad

Burze miejscami w południowej połowie kraju, będą możliwe również w nocy 29/30 czerwca 2021. Miejscami mogą przynosić intensywne przelotne opady deszczu i lokalnie gradu, ale nie będą aż tak gwałtowne, jak te w minionym tygodniu.

Wstępnie prognozowana suma opadów w Polsce, częściowo pochodzenia burzowego, do 3 lipca 2021. Niemiecki model ICON

pogoda, burze i upał wrócą do Polski, prognoza sumy opadów do 3 lipca 2021

Również burzowo miejscami zapowiadają się kolejne dni, o czym na bieżąco będziemy informować w prognozie burzowej dostępnej na specjalnie aktualizowanej naszej mapie burzowej. Warto w tym czasie śledzić codzienną prognozę pogody, aby nie dać się zaskoczyć warunkom pogodowym.

Prognozowana chwiejność termodynamiczna, energia CAPE, 30 czerwca 2021

Pogoda, prognoza burz w Polsce, burze z gradem znowu możliwe, 30 czerwca 2021

Prognozy poszczególnych modeli różnią się między sobą sumą opadów w poszczególnych regionach, co jest charakterystyczne dla opadów pochodzenia burzowego. Nie zmienia to faktu, że burze w najbliższych dniach ponownie zaczną się coraz częściej pojawiać w Polsce. W prognozach bieżących, będziemy weryfikować regiony najbardziej narażone na silne burze z gradem i nawalnym deszczem. Lokalnie między 29 czerwca, a 3 lipca może spaść nawet 100 mm wody!

Wstępnie prognozowana suma opadów w Polsce, do 3 lipca 2021. Europejski model ECMWF

Pogoda, burze i upał ponownie w Polsce, prognoa pogody, od 29 czerwca, do 3 lipca 2021

Od jutra 29.06, a szczególnie od 30 czerwca 2021, musimy ponownie bacznie przyglądać się prognozom burz, których w pierwszej połowie lipca nie będzie brakować.

Zapraszamy do śledzenia naszych codziennych prognoz pogody, dzięki temu z wyprzedzeniem zaplanujecie wypoczynek i dłuższy urlop na łonie natury bez niepotrzebnego ryzykowania uderzeniem gwałtownych zjawisk atmosferycznych.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!