| |
Zagrożenie!
Silne burze uaktywnią się nad południowo wschodnią Polską. Przyniosą ulewy, opady gradu i silny wiatr. Śledź gdzie jest burza

Silne burze uaktywnią się nad południowo wschodnią Polską. Przyniosą ulewy, opady gradu i silny wiatr. Śledź gdzie jest burza

Przed nami kolejne godziny czwartkowego popołudnia i wieczoru z tendencją do silnych burz. Dziś 11 czerwca 2020 największe prawdopodobieństwo burz w Polsce obejmuje województwo podkarpackie, lubelskie, świętokrzyskie, mazowieckie, a w nocy 11/12 czerwca także podlaskie i miejscami warmińsko-mazurskie, przy czym, najsilniejsze burze wystąpią miejscami w woj. podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim i lokalnie mazowieckim. Na tym obszarze należy się spodziewać intensywnych opadów deszczu, które mogą spowodować lokalne krótkotrwałe podtopienia, a także punktowo opadów gradu do 1-4 cm oraz silniejszych porywów wiatru.

Burze w Polsce, 11 czerwca 2020. Prognozowane położenie układu burzowego do godziny 20:00. ICM UM

Silne burze w Polsce 11-12 czerwca 2020 prognoza pogody gdzie jest burza pogoda na żywo

Burze będą wykazywać się znaczną elektrycznością, należy się więc spodziewać licznych wyładowań. Warto śledzić rozwój burz nad zachodnią i południowo zachodnią Ukrainą. Pierwsze burze pojawiły się już nad Bieszczadami, jednak główne burze wkroczą nad południowo wschodnią Polskę znad Ukrainy.

Burze w Polsce, 11 czerwca 2020. Prognozowane położenie układu burzowego do godziny 22:00. ICM UM

Pogoda burze w Polsce 11 czerwca 2020 pogoda na żywo gdzie jest burza

Naszą uwagę skupmy na godzinach późno popołudniowych oraz wieczornych, gdy nad krajem prawdopodobnie znajdzie się burza wielokomórkowa, w tym niewykluczony MCS.

Rozwijające się burze nad Ukrainą i Białorusią. Wyraźnie widoczne wchodzące zachmurzenie nad Podkarpacie. Zdjęcie satelitarne Eumetsat z godziny 14:40, 11 czerwca 2020

Silne burze ulewy grad gdzie jest burza 11 czerwca 2020 w Polsce

Zalecamy śledzenie danych radarowych oraz z detektorów wyładowań. Pozwoli to nam z wyprzedzeniem zabezpieczyć się i schronić przez burzami.

Zanotowane wyładowania doziemne do godziny 15:00, 11 czerwca 2020

Pogoda mapa burz 11 czerwca 2020 dla Polski gdzie jest burza pogoda na żywo

Warunki do powstania burz nad południowo wschodnią Polską są dobre. Temperatura punktu rosy zbliża się do 16 st. C., a wilgotność względna powietrza oscyluje w pobliżu 60%. 

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!