| |
Zagrożenie!
Pogoda. Silne burze z gradem, ulewnym deszczem i szkwałem przechodzą nad Polską. Relacja na żywo

Pogoda. Silne burze z gradem, ulewnym deszczem i szkwałem przechodzą nad Polską. Relacja na żywo

Piątkowe 10.07 popołudnie przynosi uaktywnienie coraz liczniejszych burz, zwłaszcza na obszarze od Podlasia przez Mazowsze, Kujawy, centrum, Wielkopolskę po Ziemie Lubuską. W kolejnych godzinach silnych burz z ulewnym deszczem, gradem i lokalnie szkwałem będzie znacznie więcej. Napływają raporty o burzach superkomórkowych, jakie rozwinęły się m.in. nad woj. lubuskim w rejonie Gorzowa Wielkopolskiego, a także na Mazowszu w rejonie Warszawy. Gwałtowne burze rozwijają się na strefach zbieżności wiatru. Głównym zagrożeniem są opady kilkucentymetrowego gradu, nawalne opady deszczu, a także bardzo silne porywy wiatru. Lokalnie nie można również wykluczyć wystąpienia trąby powietrznej.

Burze w Polsce, 10 lipca 2020. Gradobicie w Gorzowie Wielkopolskim. Foto: Piotr Śliwian

Superkomórka burzowa, która po godzinie 15 przeszła nad Warszawą nadal utrzymuje dużą aktywność i przemieszcza się na północny wschód w kierunku Podlasia. Ponadto nowa silna superkomórka burzowa pojawiła się w okolicy Konina w województwie kujawsko-pomorskim. Coraz więcej burz rozwija się także na Dolnym Śląsku oraz w południowej Wielkopolsce.

Gradobicie w Gorzowie Wielkopolskim w województwie lubuskim. 10 lipca 2020

Silne burze, gradobicia, szkwał w Polsce, 10 lipca 2020. Zanotowane burze w ostatnich 2 godzinach

Pogoda silne burze Gradobicia, szkwał ulewy trąba powietrzna 110 lipca 2020 superkomórka

Pierwsze szkody burzowe w Zduńskiej Woli w województwie łódzkim, 10 lipca 2020

Kolejne godziny przyniosą nasilenie zjawisk burzowych w Polsce, dlatego zachęcamy do śledzenia danych radarowych. Artykuł będziemy aktualizować na bieżąco.

Aktualizacja godzina 17:20 - Coraz liczniejsze burze przesuwają się na wschód i północny wschód. Aktualnie rozciągają się od Podlasia przez województwo kujawsko pomorskie, wielkopolskie po lokalnie dolnośląskie. Zdjęcie satelitarne Polski z wykrytymi wyładowania atmosferyczny o godzinie 17:15. Dane: sat24

Burze w Polsce gradobicia ulewy szkwał trąba powietrzna 10 lipca 2020

Aktualizacja godzina 17:50 - Superkomórka burzowa przechodzi w rejonie Golczewa i kieruje się na Płoty orz Świdwin w województwie zachodniopomorskim. Burza przynosi grad i ulewny deszcz. Inna superkomórka jest notowana w rejonie Włocławka i Płocka. Ponadto przez województwo kujawsko-pomorskie i pomorskie przemieszcza się burza wielokomórkowa, lokalnie komórki burzowe m.in. w rejonie Nakła i Grudziądza przynoszą opady gradu i silne porywy wiatru.

Burze w Polsce, 10 lipca 2020. Zanotowane burze w ostatnich 2 godzinach

Burze gradobicia wiatr ulewy w Polsce gdzie jest burza 10 lipca 2020

Dane radarowe wskazują na intensywny rozwój burz również w rejonie Makowa Mazowieckiego, Kalisza, Siedlec i Jeleniej Góry.

Aktualizacja godzina 18:15 - Film z przejścia burzy w Warszawie. 10 lipca 2020

Aktualizacja godzina 18:30 - Skutki silnej burzy w miejscowości Świniary w województwie lubuskim.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!