| |
Zagrożenie!
Pogoda. Czy zostanie pobity rekord najpóźniejszego powstania pokrywy śnieżnej w Warszawie?

Pogoda. Czy zostanie pobity rekord najpóźniejszego powstania pokrywy śnieżnej w Warszawie?

Zima w sezonie 2019/2020 do tej pory nie rozpieszcza fanów białych klimatów. Dni z pokrywą śnieżna na nizinach było niewiele, a miejscami w ogóle nie powstała nawet 1cm pokrywa utrzymująca się co najmniej 1 dzień.

Do grona tych miejsc zaliczamy m.in. Warszawę. Z danych IMGW wynika, że najpóźniej w historii pomiarów pokrywa śnieżna w stolicy Polski powstała 24 stycznia w sezonie 2006/2007. Na drugim miejscu znajduje się 20 stycznia sezonu 2004/2005, a podium zamyka 16 stycznia sezonu 2013/2014.

Pogoda. Rekordowo późno opady śniegu w Warszawie, zima

Wiele wskazuje na to, że w tym roku może zostać ustanowiony nowy rekord w Warszawie. Najnowsze prognozy długoterminowe sięgające 10 dni nie przewidują w tym czasie dużych opadów śniegu w Polsce. Pod koniec tego tygodnia na południu kraju miejscami ponownie pojawią się opady śniegu, ale raczej nie przesuną się one zbyt głęboko na północ.

Wstępnie prognozowana suma opadów śniegu w Polsce, do 25 stycznia 2020 r.

Pogoda, prognoza opadów śniegu w Polsce. Zima, styczeń 2020

Aktualne prognozy opadów śniegu sięgające 25 stycznia przewidują w Warszawie sumę opadów, od 0,1, do 2 cm. Może to oznaczać, że miejscami pojawią się przelotne opady śniegu, tak jak już to było notowane w tym sezonie 27 i 28 grudnia, ale z uwagi na zbyt wysoką temperaturę nadal nie powstanie i nie utrzyma się pokrywa śnieżna.

Depesza synoptyczna z danymi dla Warszawy. Dane IMGW/Ogimet

Pogoda, kiedy opady śniegu w Warszawie, zima, styczeń 2020

Czy w Warszawie zanotujemy nowy rekord późnego powstania pokrywy śnieżnej (przynajmniej => 1cm), przekonamy się w najbliższych dniach.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!