| |
Zagrożenie!
Pogoda na Wielkanoc 2019

Pogoda na Wielkanoc 2019

Przed nami Święta Wielkanocne, dlatego sprawdźmy szczegółową prognozę pogody na ten okres. Zgodnie z naszą zapowiedzią z minionego piątku 12.04, do kraju w połowie tego tygodnia powróciły przyjemne wiosenne temperatury. Już wczoraj 17.04 na przeważającym obszarze Polski temperatury osiągnęły 18-20 st. C. i to przy pogodnym niebie. Czy ciepła i pogodna aura utrzyma się w kolejnych dniach?

Pogoda prognoza Wielkanoc

Wielki Piątek, 19 kwietnia

W piątek w całym kraju nadal będzie słonecznie i niemal bezchmurnie, tylko miejscami, głównie na wschodzie z niewielkim zachmurzeniem. Ciepło, na termometrach zobaczymy, od 17-20 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 22 st. C. miejscami na zachodzie i południowym-zachodzie kraju (chłodniej nad morzem oraz w górach).

Wielka Sobota, 20 kwietnia

W sobotę spodziewamy się przeważnie pogodnego dnia z niewielkim zachmurzeniem, z upływem godzin miejscami rosnącym do umiarkowanego, głównie we wschodnich dzielnicach kraju. Nadal ciepło, na termometrach od 16/17 st. C. miejscami na wschodzie i północy, 18-20 st. C. w centrum i na południu, do 22 st. C. na zachodzie i południowym-zachodzie Polski.

Wielkanoc, 21 kwietnia

W niedzielę w całej zachodniej połowie kraju będzie pogodnie i ciepło z temperaturą do 18-20 st. C., a na pozostałym obszarze z upływem dnia od wschodu zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego i okresami dużego, ale z możliwymi większymi przejaśnieniami. Miejscami, szczególnie w dzielnicach wschodnich może popadać. Na termometrach zanotujemy tutaj maksymalnie do 11-16 st. C.

Prognozowany zasięg i suma opadów do 22 kwietnia, według modelu GFS

Prognoza opadów Wielkanoc

Lany Poniedziałek, 22 kwietnia

W poniedziałek na zachodzie i północy kraju nadal będzie pogodnie i ciepło z temperaturą do 17-20 st. C. Na pozostałym obszarze utrzyma się przewaga zachmurzenia umiarkowanego i dużego, szczególnie w województwach wschodnich i południowo-wschodnich, ale i tutaj miejscami będzie się przejaśniać. Początkowo, gdzieniegdzie na południowym-wschodzie mogą zanikać opady deszczu. Na termometrach w tej części kraju zanotujemy maksymalnie do 11-16 st. C.

Prognozowany zasięg i suma opadów do 22 kwietnia, według modelu ECMWF

Prognoza opady Wielkanoc


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!