| |
Zagrożenie!
Pogoda. Za kilka dni luty przyniesie wichurę w Polsce. Wiatr przekroczy 100 km/h!

Pogoda. Za kilka dni luty przyniesie wichurę w Polsce. Wiatr przekroczy 100 km/h!

Od kilku dni śledzimy szczególnie prognozy pogody na około 9-10 lutego. W tym czasie Polska ma się dostać pod wpływ dynamicznego układu niskiego ciśnienia. W zależności od jego trajektorii i spodziewanego wzrostu poziomego gradientu ciśnienia, należy się liczyć z wystąpieniem silnej wichury.

Wstępnie prognozowane porywy wiatru w poniedziałek 10.02 do godz. 04:00.

Pogoda, ryzyko wichury w Polsce, luty 2020, wiatr, ciśnienie 9 - 10 lutego

Pogoda może więc przynieść pierwszą tej zimy silną wichurę (na zachodzie Europy nazywaną orkanem), która swoim zasięgiem obejmie całą Polskę. Niż ma się w tym czasie przemieścić znad Atlantyku w kierunku Skandynawii.

Wstępnie prognozowane ciśnienie, 10 lutego, godz. 01:00

Pogoda, wichura w lutym 2020 w Polsce, prognoza wiatru, ciśnienia 10 lutego

Aktualne prognozy przewidują, że silny wiatr uderzy w zachodnie i północno - zachodnie dzielnice kraju już w niedzielny 09.02 późny wieczór lub w nocy z niedzieli na poniedziałek 09/10.02. W nocy strefa silnego wiatru będzie się przesuwać na wschód i południowy wschód w głąb Polski.

Silny wiatr na obszarze całego kraju spodziewany jest w poniedziałek 10.02 w ciągu dnia. Prognozy wskazują, że w porywach może osiągać co najmniej 75/110 km/h. Jeszcze silniej powieje wysoko w górach.

Wstępnie prognozowane porywy wiatru w Polsce do godz. 10:00, 10 lutego 2020 roku

Pogoda, lutowa 2020 wichura w Polsce, prognoza na 10 lutego

Różnica poziomego gradientu ciśnienia, miedzy północnymi krańcami Polski, a południowo wschodnimi może przekroczyć 34 hPa! Silnemu wiatrowi będą towarzyszyć opady deszczu, wzrost temperatury oraz niewykluczone lokalne burze.

Sytuacja jest rozwojowa, dlatego warto śledzić najnowsze rozdania prognoz. O zmianach i najświeższych prognozach, będziemy informować na bieżąco.

DobraPogoda24, Mapa porywów wiatru Windy / ECMWF


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!