| |
Zagrożenie!
Prognoza pogody na weekend. Wkracza ochłodzenie, miejscami popada pierwszy śnieg

Prognoza pogody na weekend. Wkracza ochłodzenie, miejscami popada pierwszy śnieg

Przed nami weekend, dlatego warto sprawdzić, jaka czeka nas pogoda w najbliższą sobotę 30.11 i niedzielę 01.12. W naszych poprzednich prognozach zapowiadaliśmy, że na przełomie listopada i grudnia nastąpi wyraźny spadek temperatur. Będzie on zapoczątkowany przez front chłodny związany z byłym cyklonem tropikalnym Sebastian.

Prognozowany układ baryczny w piątek 29 listopada o godz. 13:00

Prognoza pogody na weekend mapa synoptyczna

Front przemieszcza się dziś 29.11 z zachodu na wschód, niosąc na swojej drodze miejscami przelotne opady deszczu. Po przejściu frontu z północy otworzy się droga do wyraźnego napływu chłodniejszego powietrza. Jego adwekcja, będzie kontynuowana co najmniej do 4-5 grudnia. W tym czasie, będą się w sporej części kraju pojawiać się nocne niewielkie spadki temperatur poniżej 0 st. C., a w ciągu dnia niewiele cieplej, bo przeważnie tylko kilka stopni na plusie.

Prognozowana temperatura w niedzielę 1 grudnia o godz. 13:00

Prognoza pogody na weekend. Pogoda, temperatura, opady śniegu, początek grudnia

Ponadto miejscami wystąpią pierwsze w tym sezonie na nizinach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Gdzieniegdzie może się nawet zabielić.

Pogoda, sobota 30 listopada

W sobotę na ogół zachmurzenie umiarkowane i duże z większymi przejaśnieniami lub okresowymi rozpogodzeniami, szczególnie w woj. pomorskim. Miejscami, głównie na wschodzie, południowym wschodzie i południu możliwe przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, lokalnie krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna na ogół, od 1, do 4 st. C., lokalnie 5 st. C. w woj. zachodniopomorskim. W rejonach podgórskich niewielki mróz, do -2/-1 st. C.

Pogoda, niedziela 1 grudnia

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu i południowym wschodzie kraju z większymi przejaśnieniami lub okresowymi rozpogodzeniami. Lokalnie, głównie w centrum, na północy i północnym wschodzie kraju możliwe przelotne opady deszczu ze śniegiem, śniegu lub krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna, od 1, do 4 st. C.

Prognozowana suma opadów śniegu do niedzieli 1 grudnia

Prognoza pogody pierwszy śnieg

Pierwsze opady śniegu będą bardzo słabe i pojawią się tylko miejscami. Nieco większa szansa na śnieg na początku grudnia, między 2, a 4 dniem miesiąca. Wówczas, zwłaszcza na wschodzie, południu oraz na północy może się zabielić.

Wstępnie prognozowana suma opadów śniegu do 4 grudnia

Prognoza pogody. Pierwsze opady śniegu, początek grudnia

DobraPogoda24, Windy, ECMWF


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!