| |
Zagrożenie!
Pogoda. Prognoza pogody na weekend - sobota i niedziela bardzo ciepła w kilku regionach kraju

Pogoda. Prognoza pogody na weekend - sobota i niedziela bardzo ciepła w kilku regionach kraju

Przed nami trzeci weekend 16-17.11 listopada. Sprawdźmy, jaka pogoda czeka nas na półmetku miesiąca? Prognozy jednoznacznie przewidują, że będą to nadal dni z temperatura powyżej normy, a opady pojawią się tylko miejscami. Nie zabraknie również regionów z dobrą pogodą, aczkolwiek okresowo miejscami nasili się wiatr, który obniży temperaturę odczuwalną.

Prognoza pogody na weekend

Pogoda na weekend listopad 2019

Pogoda, Sobota 16 listopada

Sobota po ustąpieniu lokalnej mgły i zamgleń z towarzyszącym niskim zachmurzeniem, zapowiada się dość pogodnie z zachmurzeniem umiarkowanym i małym na Podkarpaciu, Ziemi Świętokrzyskiej, Lubelszczyźnie, Mazowszu, Górnym i Dolnym Śląsku, Ziemi Łódzkiej, Opolszczyźnie oraz w Małopolsce. W tych regionach kraju temperatura wzrośnie co najmniej do 14-18 st. C., a lokalnie w Małopolsce i na Podkarpaciu niewykluczone nawet 19-20 st. C. Na pozostałym obszarze kraju przez znaczną część dnia utrzyma się większe zachmurzenie, a temperatura maks. będzie niższa, do około 11-14 st. C. Deszcz jeśli popada, to tylko lokalnie i przelotnie. Ponadto spodziewamy się okresami nasilenia wiatru, szczególnie w rejonach podgórskich.

Pogoda, Niedziela 17 listopada

Niedziela zapowiada się pogodna z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem na przeważającym obszarze kraju, aczkolwiek początkowo może być miejscami mglista, zwłaszcza na wschodzie. Na termometrach zanotujemy, od 14, do 18 st. C. na obszarze od Warmii i Mazur przez centrum po województwa południowe (niewykluczone lokalnie więcej na południu). Na pozostałym obszarze kraju kilka stopni chłodniej, a przed południem może dodatkowo popadać miejscami na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej oraz lokalnie w Wielkopolsce. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany, tylko miejscami w rejonach podgórskich, szczególnie w Karkonoszach silniejszy.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!