| |
Zagrożenie!
Najbliższa noc 25/26.09 najchłodniejsza od kwietnia!

Najbliższa noc 25/26.09 najchłodniejsza od kwietnia!

Za nami wyjątkowo długi, pogodny i przede wszystkim bardzo ciepły okres roku, dlatego tak trudno nam się przestawić na spore ochłodzenie, którego doświadczamy od soboty 22 września. Początek nowego tygodnia przyniósł nam pogłębienie ochłodzenia, bowiem napłynęła jeszcze chłodniejsza masa powietrza wprost z Arktyki.

Trajektoria wsteczna napływającej masy powietrza do Polski. 25 września 2018 roku

Trajektoria masa powietrza wrzesień

Tymczasem najbliższej nocy 25/26.09, szczególnie we wschodniej, południowo-wschodniej oraz w centralnej Polsce pojawi się sporo przejaśnień i rozpogodzeń. W takich warunkach przy napływie arktycznej masy powietrza wystąpią idealne warunki do nocnych spadków temperatury. Najniższych wartości spodziewamy się w środę 26.09 nad ranem.

Prognozowana temperatura minimalna o godz. 05:00, 26 września. Według ICM WRF

Prognoza temperatura minimalna Polska

Już minionej nocy 24/25.09 temperatura na przeważającym obszarze kraju spadła do 2-5 st. C., ale tym razem będzie jeszcze niższa i spadnie do około 0-2 st. C.(w rejonach podgórskich większe spadki). Przy gruncie zapewne w wielu regionach pojawią się przymrozki.

Temperatury zanotowane w Rzeszowie, od 1 kwietnia, do 25 września 2018 roku

Temperatura pogoda klimat Rzeszów

Z analizy wynika, że będą to najniższe temperatury od kwietnia, gdy po raz ostatni na naszej stacji w Rzeszowie temperatura minimalna spadła poniżej 3 st. C. 27 kwietnia br. zanotowaliśmy +2.8 st. C. i od tego dnia, do dziś noce zawsze przynosiły wyższą temperaturę.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!