| |
Zagrożenie!
Tajfun Maysak uderzy w Koreę Południową. Porywy wiatru przekraczają 200 km/h!

Tajfun Maysak uderzy w Koreę Południową. Porywy wiatru przekraczają 200 km/h!

Trwa sezon tajfunów na Pacyfiku. Aktualnie meteorolodzy śledzą trajektorię silnego tajfunu Maysak, który ma uderzyć w Koreę Południową. Prognozy wskazują, że ominie Japonię. Jeszcze wczoraj 01.09 posiadał wysoką 4 kategorię ze stałą prędkością wiatru aż 230 km/h! Dziś 02.09 tuż przed uderzeniem w ląd osłabł do kategorii 3 w skali Saffira Simpsona. Prognozy wskazują, że tajfun Maysak w czasie uderzenia w ląd Korei Południowej będzie posiadał status 2 kategorii. Obecnie średnia prędkość wiatru wynosi 185 km/h, w porywach do 201 km/h. Główne uderzenie w ląd jest spodziewane dziś 01.09 wieczorem czasu polskiego.

Tajfun Maysak, prognoza siły i trajektorii. 2 września 2020, godzina 10:30

Tajfun Maysak, prognoza wiatru, Korea Południowa, wrzesień 2020

Amerykańska prognoza wskazuje na uderzenie tajfunu Maysak centralnie w południowe dzielnice Korei Południowej, a europejska w dzielnice południowo wschodnie kraju, a następnie przemieszczanie tajfunu wzdłuż wschodniego wybrzeża Korei, aż po Koreę Północną, ale z jednoczesnym osłabieniem do burzy tropikalnej.

Tajfun Maysak, prognoza położenia i prędkość wiatru w porywach o godzinie 12:00, 2 września 2020. ECMWF / Windy

Tajfun Maysak, prognoza Korea Południowa prędkość wiatru

Tajfun Maysak, prognoza położenia i prędkość wiatru w porywach o godzinie 20:00, 2 września 2020. ECMWF / Windy

Tajfun Maysak, prognoza pogody, prędkość wiatru, ulewy 2 września 2020, Korea Południowa

Tajfun Maysak sprowadzi do Korei ulewne opady deszczu. Z prognoz wynika, że w najbliższych 5 dniach suma opadów może miejscami sięgnąć nawet 100-300 mm wody, zarówno w Korei Południowej i Północnej, a także miejscami na południowo zachodnich wyspach Japonii, zwłaszcza, że około niedzieli-poniedziałku 6-7 września 2020, jeśli prognozy nie ulegną zmienia, to prawdopodobnie w tym rejonie uderzy drugi tajfun Haishen. Obecnie posiada on 1 kategorię.

Prognozowa suma opadów za okres najbliższych 5 dni

Tajfun Maysak, Tajfun Haishen prognoza sumy opadów

Aktualna pozycja i prognoza przemieszczenia drugiego tajfunu Haishen w kierunku Korei Południowej. Niewykluczone, że trajektoria zmieni się bardziej w kierunku Japonii

Prognoza tajfun Haishen Korea Południowa, wrzesień 2020

DobraPogoda24, Windy, CIMS


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!