| |
Zagrożenie!
Pogoda: sobota 9 listopada najcieplejsza na Podkarpaciu

Pogoda: sobota 9 listopada najcieplejsza na Podkarpaciu

Nasza prognoza pogody na sobotę 9 listopada, zapowiadała najwyższe temperatury na południowym wschodzie kraju, zwłaszcza na Podkarpaciu. Bieżące pomiary i zdjęcia satelitarne potwierdzają liczne przejaśnienia i rozpogodzenia, a także adwekcję ciepłego powietrza z południa Europy.

Zdjęcie satelitarne Polski z godz. 11:15, 9 listopada

Pogoda w Polsce

O godz. 12:00 temperatura osiąga lub przekracza 15 -16 st. C. na stacjach meteorologicznych m.in. w Rzeszowie, Polanie, Lesku i Przemyślu.

Kierunek adwekcji ciepłej masy powietrza. 9 listopada 2019 roku

Pogoda prognoza napływu masy powietrza

Prognoza wskazuje, że najwyższą temperaturę zanotujemy na wschodzie Podkarpacia, zwłaszcza w rejonie Przemyśla, gdzie termometry mogą wskazać maksymalnie nawet 17-18 st. C. Dość jest również na południowym wschodzie Lubelszczyzny oraz Małopolski. Na pozostałym obszarze kraju przeważa pochmurna pogoda z niższą temperaturą, a miejscami zwłaszcza na zachodzie i południu występują opady deszczu.

Prognozowana temperatura w sobotę 9 listopada o godz. 13:00. Model INCA

Pogoda sobota 9 listopada temperatura

Pogoda w niedzielę 10.11 ulegnie diametralnej zmianie w dzielnicach wschodnich i południowo wschodnich kraju. Z upływem dnia od Podlasia przez Lubelszczyznę, część Mazowsza po Ziemię Świętokrzyską, Małopolskę, Podkarpacie i miejscami Górny Śląsk pojawią się opady deszczu, które przez znaczną część dnia będą mieć charakter ciągły. Ponadto na krańcach zachodnich strefy opadów niewykluczone, że przejściowo popada również deszcz ze śniegiem i śnieg. Na pewno śnieg spadnie ponownie w Tatrach.

Prognozowana suma opadów w niedzielę 10 listopada. Model WRF

Pogoda niedziela 10 listopada prognoza opadów mapa


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!