| |
Zagrożenie!
Prognoza pogody: sobota 16 listopada - ponownie blisko 20 st. C. na południu kraju

Prognoza pogody: sobota 16 listopada - ponownie blisko 20 st. C. na południu kraju

Pogoda w listopadzie przynosi nam spory kontrast zjawisk atmosferycznych na obszarze Polski. Wczoraj na Dolnym Śląsku w rejonie Karkonoszy temperatura w dzień spadła do 0 st. C. i pojawiły się opady śniegu, a w tym czasie na Podkarpaciu temperatura miejscami wzrosła do blisko 20 st. C., w rejonie Sanoka, Leska i Polany.

Dziś 14.11 w kraju chłodniej, ale już jutro 15.11 temperatura ponownie w drugiej połowie dnia zacznie szybować w górę, szczególnie w Małopolsce oraz na południowym zachodzie Podkarpacia. W tej części kraju temperatura wzrośnie do 13-16 st. C., a w okolicach Tarnowa niewykluczone nawet 17-18 st. C.

Prognozowana anomalia temperatury w sobotę, 16 listopada

Prognoza pogody sobota 16 listopada

Obszar adwekcji ciepłego powietrza rozszerzy się w sobotę 16.11. Wówczas, od centrum po dzielnice południowe, wschodnie i południowo wschodnie kraju temperatura wzrośnie do 14-16 st. C., a na południu, zwłaszcza w Małopolsce i na Podkarpaciu nawet do 17-20 st. C. W tym dniu nasili się jednak wiatr, zwłaszcza w rejonach podgórskich, a także w dzielnicach zachodnich kraju. Przelotne opady pojawią się tylko miejscami, głównie na zachodzie i północnym zachodzie Polski. Na pozostałym obszarze z upływem dnia powinno być dość pogodnie z umiarkowanym i małym zachmurzeniem.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!