| |
Zagrożenie!
Pogoda 12-14 listopada: od Dolnego Śląska po Pomorze ulewy, miejscami opady śniegu. Na południowym wschodzie wysokie temperatury

Pogoda 12-14 listopada: od Dolnego Śląska po Pomorze ulewy, miejscami opady śniegu. Na południowym wschodzie wysokie temperatury

Po niedzielnych 10.11 intensywnych opadach deszczu na wschodzie i południowym wschodzie kraju, sytuacja w najbliższych kilkudziesięciu godzinach ulegnie zmianie. Między 12, a 14 listopada pojawią się umiarkowane i chwilami intensywne opady deszczu o charakterze ciągłym, zwłaszcza na obszarze, od Dolnego Śląska po Pomorze. Miejscami mogą w tym czasie pojawić się również opady deszczu ze śniegiem i śniegu, szczególnie na południowym zachodzie Dolnego Śląska, gdzie zagoszczą pierwsze w tym sezonie warunki zimowe. Zdecydowanie lepiej w tym czasie będzie na południowym wschodzie kraju. Napłynie tutaj ciepła masa powietrza, a opadów będzie niewiele lub miejscami w ogóle nie wystąpią.

Prognozowana suma opadów, według modelu WRF

Pogoda prognoza opadów 12-14 listopada

Główna strefa opadów znad Czech zacznie wkraczać do kraju już dziś 12.11 późnym popołudniem i wieczorem. W ciągu nocy 12/13.11 stopniowo zacznie się przesuwać w głąb kraju na północ i północny wschód, aż obejmie obszar od Dolnego Śląska przez centrum, Wielkopolskę po Pomorze i Mazury. W tym czasie w zachodniej i południowo zachodnich regionach Dolnego Śląska będą możliwe opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Prognozowana suma opadów do czwartku, 14 listopada. Model ALARO

Pogoda prognoza pogody 12-14 listopada

Kolejna strefa opadów, szczególnie na obszarze od Pomorza, zachodniej części woj. warmińsko - mazurskiego przez kujawsko - pomorskie, wielkopolskie po Dolny Śląsk - uaktywni się w środę 13.11 w ciągu dnia. Lokalnie na zachodzie przejściowo będą możliwe również opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Prognozowana suma opadów śniegu na Dolnym Śląsku, do 14 listopada. Model ECMWF

Pogoda prognoza opadów śniegu Dolny Śląsk

Nowa porcja intensywnych opadów spodziewana jest również w nocy ze środy na czwartek 13/14.11, szczególnie na obszarze od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę po środkowe i wschodnie Pomorze. W czwartek 14.11 w ciągu dnia opady na północy kraju zanikną.

Przez wspomniany okres, na obszarze od Pomorza, Warmii i Mazur, przez woj. kujawsko pomorskie po łódzkie i śląskie spadnie co najmniej 15-25 mm wody, a miejscami w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie nawet 30-50 mm (najwięcej na południu Dolnego Śląska).

Prognozowane przemieszczenie strefy opadów, między 12, a 14 listopada. Model GFS

Pogoda prognoza pogody 12 - 14 listopada opady deszczu

W tym czasie w dzielnicach południowo wschodnich Polski napłynie ciepłe powietrze z południa i południowego wschodu Europy. Temperatura wzrośnie już dziś 12.11 do 11-14 st. C, a w środę 13.11 zanotujemy 14-16 st. C., lokalnie niewykluczone 18 st. C. na Podkarpaciu.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!