| |
Zagrożenie!
Prognoza pogody na majówkę

Prognoza pogody na majówkę

Przed nami majówka, która przede wszystkim kojarzy nam się z wyjazdami i odpoczynkiem na łonie natury. Sprawdźmy najnowszą prognozę pogody, aby odpowiedzieć na pytanie, czy aura będzie sprzyjająca?

Dziś 30.04 w dzielnicach południowych i południowo-wschodnich kolejny dzień jest przeważnie pochmurny i deszczowy, a lokalnie może również zagrzmieć (prognoza prawdopodobieństwa). W wielu miejscach w tej części kraju ostatnie dni kwietnia przyniosły sumę opadów przekraczającą 30-50 mm. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie i ciepło z temperaturą osiągającą przeważnie 17-21 st. C.

Zdjęcie satelitarne Polski o godz. 09:00, 30 kwietnia br.

Zdjęcie satelitarne Polski pogoda majówka

Środa 1 maja

W środę na przeważającym obszarze kraju będzie dość pogodnie z zachmurzeniem małym i umiarkowanym, tylko miejscami w ciągu dnia okresowo rosnącym do dużego, zwłaszcza na obszarze od Pomorza przez Ziemie Lubuską po Dolny Śląsk oraz miejscami na południowym-wschodzie i tutaj może przelotnie popadać. Na termometrach, od 14-18 st. C. we wspomnianych regionach, do 18-20 st. C. na pozostałym obszarze (chłodniej nad morzem oraz w rejonach podgórskich).

Pogoda prognoza Majówka

Czwartek 2 maja

W czwartek przeważnie zachmurzenie umiarkowane i miejscami okresowo duże, ale z większymi przejaśnieniami lub rozpogodzeniami. Deszcz, jeśli przelotnie popada, to tylko lokalnie, głównie na Wybrzeżu oraz w rejonach podgórskich. Temperatura maksymalna, od 10-13 st. C. nad morzem, do 15-20 st. C. na pozostałym obszarze kraju (chłodniej w górach).

Piątek 3 maja

W piątek zachmurzenie umiarkowane lub duże z przejaśnieniami. Miejscami, zwłaszcza w woj. północnych oraz południowych i południowo-wschodnich będą możliwe opady deszczu, lokalnie może również zagrzmieć. Temperatura maksymalna, od 9-11 st. C. nad morzem, 12-14 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 15-18 st. C. w dzielnicach południowo-wschodnich.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!