| |
Zagrożenie!
Pogoda na 16 dni: zmienna temperatura z częstszymi burzami

Pogoda na 16 dni: zmienna temperatura z częstszymi burzami

Zgodnie z poprzednią prognozą długoterminową, w tym tygodniu po upalnej końcówce lipca temperatura spadła. Przed nami jednak ponowny stopniowy wzrost temperatury, związany ze zmianą kierunku cyrkulacji powietrza.

W Polsce, szczególnie od 6 sierpnia temperatury zaczną rosnąć, ale wraz z napływem ciepłego i chwiejnego powietrza oraz pojawieniem się stref frontów atmosferycznych wzrośnie w kolejnych dniach ryzyko pojawienia się liczniejszych burz i przelotnych opadów. Zjawiska miejscami będą dość silne.

Pogoda na 16 dni długoterminowa sierpień 2019

Wstępne prognozy wskazują, że generalnie między około 6, a 17 sierpnia czeka nas zmienna pogoda. W zależności od zasięgu strefy frontowej, przejściowo możliwy jest nawet miejscami wzrost temperatur oscylujących w pobliżu 30 st. C., ale również przejściowy ich spadek wraz z pojawieniem się opadów i burz. To będzie typowe lato charakterystyczne dla strefowej cyrkulacji powietrza.

Krótko mówiąc - zapowiada się zmienna aura, dlatego zachęcamy do śledzenia bieżących prognoz, gdyż warunki atmosferyczne będą uzależnione od położenia frontów atmosferycznych w danym dniu.

Prognoza anomalii temperatury na najbliższe 7 dni

Pogoda 16 dni anomalia temperatury sierpień

Prognozowana anomalia temperatury wskazuje, że najcieplej w tym czasie będzie na zachodzie, południu oraz częściowo w centrum kraju, a w europejskiej części Rosji po chłodnym lipcu, nadal sierpień będzie przynosił kontynuację chłodu.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!