| |
Zagrożenie!
Pogoda na 16 dni: marzec kolejnym miesiącem powyżej normy?

Pogoda na 16 dni: marzec kolejnym miesiącem powyżej normy?

Za nami kolejny tydzień, który był zgodny z trendem poprzedniej prognozy długoterminowej. Dopiero pod koniec tygodnia, zwłaszcza w sobotę 02.03 pojawiło się ochłodzenie, szczególnie odczuwalne na wschodzie kraju, ale będzie ono krótkotrwałe.

Już dziś 03.03 po mroźnej nocy (we wschodniej połowie kraju), temperatura w całej Polsce zacznie zdecydowanie rosnąć. Na naszą uwagę w nowym tygodniu zasługują szczególnie dwa dni. To poniedziałek 04.03 i czwartek 07.03, gdy na przeważającym obszarze kraju zanotujemy 14-16 st. C., a miejscami około 18 st. C.

Prognozowana anomalia temperatury w najbliższych 7 dniach

Prognozowana anomalia temperatury marzec

Poczujemy więc w wielu regionach powiew prawdziwej wiosny. Również noce będą stosunkowo ciepłe jak na tę porę roku, bowiem przez większą część dni, temperatura nie spadnie poniżej 0 st. C.

Prognoza długoterminowa marzec

W przeciągu najbliższych dni pojawi się jednak większy dynamizm w pogodzie, dlatego przelotne opady będą częstsze, szczególnie w północnych regionach kraju. Dni z przejaśnieniami i Słońcem również nie powinno brakować. Niewykluczone, że wystąpią miejscami w najbliższych 16 dniach, pierwsze wiosenne burze.

Wstępnie prognozowana suma opadów do 10 marca

Prognozowana suma opadów mapa marzec

Z uwagi na rozpoczętą wiosnę meteorologiczną, należy pamiętać, że atmosfera w tym okresie będzie mieć coraz większą zmienność i dynamizm. Z tego powodu trend prognozy długoterminowej na ogół powinien być poprawny na około 8-10 dni. Po tym okresie mogą zachodzić spore odchylenia trendu, który będziemy weryfikować co tydzień


Komentarze
RKR

Wszystko fajnie i pięknie - nie jestem wielbicielem zimy dlatego wczoraj zmieniłem opony na letnie mam nadzieje że nie będe tego żałował.

03 marzec 2019 - 11:02
Odpowiedz
DobraPogoda24

Dlatego polecamy całoroczne https://dobrapogoda24.pl/artykul/klimat-polska-opony

03 marzec 2019 - 11:08
Odpowiedz
daniel

na południu opadów co nie miara w prognozach, oby było ich więcej bo niedobór wodny jest spory, a wegetacja może ruszyć pełną parą.

03 marzec 2019 - 11:27
Odpowiedz
Ben Wwa

U nas na nizinach środkowopolskich niedobór wilgotności/wody staje się już zjawiskiem chronicznym, stopniowo pogłębiającym się z upływem lat. A teraz mamy kolejny rok bez jakichkolwiek roztopów, jest ciepło, śniegu tutaj ani śladu; zresztą przez całą zimę było go tyle, co kot napłakał. To nie jest dobry punkt startu dla sezonu wegetacyjnego. Wiosną będą nam potrzebne solidne deszcze, bo inaczej posucha nastąpi szybko.

05 marzec 2019 - 07:32
Odpowiedz