| |
Zagrożenie!
Pogoda na 16 dni: wraca gorące i miejscami upalne lato

Pogoda na 16 dni: wraca gorące i miejscami upalne lato

Trend naszej prognozy długoterminowej nie uległ radykalnej zmianie. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, w okolicach 3 dekady temperatura ponownie miejscami osiągnęła lub przekroczyła próg 30 st. C. Już wczoraj 20.07 takie wartości zanotowano m.in. w Legnicy, Toruniu, Raciborzu i Krzesinach. Dziś 21.07 również, zwłaszcza w centrum i na wschodzie kraju temperatura może osiągnąć podobne wartości.

Pogoda na 16 dni lipiec 2019

Po przejściu systemu frontów atmosferycznych z burzami, w poniedziałek 22.07 temperatura nieznacznie spadnie, ale nadal na przeważającym obszarze kraju zanotujemy 25-28 st. C., szczególnie w pasie środkowym, od zachodnich do wschodnich dzielnic. Z kolei we wtorek 23.07 wysokie temperatury ograniczą się jedynie do dzielnic zachodnich kraju, ale w kolejnych dniach temperatura ponownie zacznie systematycznie rosnąć w całej Polsce, aczkolwiek wartości osiągające lub przekraczające granicę upału najczęściej będą notowane w zachodnich i częściowo centralnych dzielnicach (według prognozy anomalii).

Prognozowana anomalia temperatury w najbliższych 7 dniach

Prognoza długoterminowa anomalia temperatury

Opadów w tym czasie nadal nie będzie wiele, z wyjątkiem rejonów wystąpienia burz, gdzie w krótkim czasie popada ulewnie, lokalnie powodując nawet podtopienia.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!