| |
Zagrożenie!
Pogoda na 16 dni: kontynuacja upałów, czy ochłodzenie?

Pogoda na 16 dni: kontynuacja upałów, czy ochłodzenie?

W tym kończącym się tygodniu zgodnie z trendem poprzedniej prognozy długoterminowej, pojawiła się pierwsza tegoroczna fala upałów, z temperaturą miejscami dochodzącą do 35 st. C. Po odsunięciu się chłodnego frontu znad wschodniej i południowo-wschodniej Polski z opadami i burzami, w poniedziałek 17.06 temperatura w całym kraju spadnie, ale nadal będą to dość wysokie wartości.

Z upływem nowego tygodnia miejscami temperatura ponownie zacznie osiągać lub przekraczać 30 st. C., jednak tym razem skala ponownego nawrócenia upału będzie mniejsza.

Pogoda długoterminowa 16 dni czerwiec lipiec

Generalnie z letnimi temperaturami pozostaniemy do około 25-26 czerwca, dopiero później (według aktualnych danych) temperatury w całym kraju na pewien okres mogą niższe.

Prognozowana anomalia temperatury w najbliższych 7 dniach

Prognoza anomalia temperatury długoterminowa

Krótko mówiąc – przed nami dalszy okres kontynuacji letniej pogody ze Słońcem i wysokimi temperaturami, gdzieniegdzie przerywanej przez opady, burze, większe zachmurzenie i przejściowy spadek temperatury. W tych dniach najniższe temperatury maksymalne na ogół będziemy notować nad morzem. 


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!