| |
Zagrożenie!
Gigantyczna powódź w Indonezji i Timorze Wschodnim. Wiele ofiar opadów deszczu, osunięć ziemi i lawin błotnych

Gigantyczna powódź w Indonezji i Timorze Wschodnim. Wiele ofiar opadów deszczu, osunięć ziemi i lawin błotnych

Olbrzymie opady deszczu wystąpiły w rejonie pogranicza Indonezji i Timoru Wschodniego. W wyniku ulew doszło do usunięć ziemi i lawin błotnych. Miejscowe media i władze informują aktualnie o blisko 100 ofiarach pogodowego kataklizmu. Wiele osób jest zaginionych. Tragiczna sytuacja jest szczególnie w wiosce Lamenele, gdzie domy zostały dosłownie zagrzebane w schodzącej lawinie błotnej. Na wyspie Adonara na wschód od Flores zawalił się most. Ratownicy próbowali pomagać i ograniczyć skutki ulewnego deszczu, silnego wiatru i fal. Wicepremier Timoru Wschodniego Jose Reis powiedział, że był to najgorszy kataklizm pogodowy, który dotknął jego kraj od 40 lat. Sezonowe ulewy powodują częste osuwiska i powodzie w Indonezji, zabijając każdego roku dziesiątki ludzi.

Gigantyczną powódź w Indonezji i Timorze Wschodnim. Foto: NASA, 4 kwietnia 2021

Pogoda, powódź w Indonezji i Timorze Wschodnim, zdjęcia, nagrania, osunięcia ziemi, lawiny błotne, 4-5 kwietnia 2021

Powodziowy kataklizm w Indonezji i Timorze Wschodnim, był spowodowany przez ulewne opady deszczu związane z przechodzącym przez ten rejon (3-5 kwietnia 2021) cyklonem Seroja.

Skutki powodzi w Indonezji

Opady szczególnie dotknęły mieszkańców od Flores w Indonezji po Timor Wschodni. Ulewne opady deszczu zmusiły setki ludzi do opuszczenia domów. Osuwające się błoto zalało kilka miejscowości.

DobraPogoda24, NASA, AFP


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!