| |
Zagrożenie!
Zima zaatakuje w USA, a w Polsce powrócą 20-stki na termometrach

Zima zaatakuje w USA, a w Polsce powrócą 20-stki na termometrach

Najnowsze prognozy pogody zapowiadają pierwsze w tym sezonie silne uderzenie zimy w USA. Niskich temperatur i burz śnieżnych należy się szczególnie spodziewać w północno środkowych stanach, gdzie może spaść nawet 15 - 50 cm śniegu, szczególnie w Dakocie Północnej i Południowej oraz miejscami w Montanie, Wyoming i Minnesocie. 

Prognozowana suma opadów śniegu w USA, do końca br. tygodnia

Prognoza opadów śniegu w USA

Zimne powietrze w tym tygodniu powędruje na południe USA, aż nad Zatokę Meksykańską. Ujemna anomalia temperatury spodziewana jest niemal na całym obszarze poza wschodnimi i południowo wschodnimi stanami.

Prognozowana anomalia temperatury 12 października o godz. 08:00 (czasu polskiego)

Prognoza temperatura w USA

Zapowiada się więc pierwszy w tym sezonie poważniejszy powiew zimy w tej części świata, ale czy będzie to zapowiedź dłuższego trendu na nadchodzącą chłodną porę roku dla USA? Czas pokaże, aczkolwiek w ostatnich latach dość regularnie na dłużej schodził wir polarny.

Prognozowana anomalia temperatury za okres najbliższych 7 dni w Ameryce Północnej

Prognozowana anomalia temperatury USA

Tymczasem w Polsce w tym czasie spodziewamy się powrotu ciepłych mas powietrza. Już w najbliższą sobotę 12.10 zanotujemy 20-22 st. C., zwłaszcza na południu kraju, lokalnie, głównie w Małopolsce może być nieco cieplej. Podobne temperatury czekają nas w kolejnych kilku dniach.

Prognozowana anomalia temperatury w najbliższych 7 dniach

Prognoza temperatury w Europie Polsce


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!