| |
Zagrożenie!
Piekielna wielodniowa fala upałów w lipcu. Temperatura przekracza 52 stopnie. Upał wróci do Polski

Piekielna wielodniowa fala upałów w lipcu. Temperatura przekracza 52 stopnie. Upał wróci do Polski

Piekielna wielodniowa fala upałów nie odpuszcza na Bliskim Wschodzie. Temperatura maksymalna od wielu tygodni nadal oscyluje na poziomie 40-50 stopni C., a w ostatnich dniach miejscami zaczęła ponownie przekraczać 50 st. C. Potężny upał panuje szczególnie w Iraku, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. Noce również nie dają wytchnienia, bo temperatura minimalna nie spada poniżej 30 stopni C. Końca wielodniowej ogromnej fali upałów nie widać. Prognoza pogody na kolejne dni wskazuje utrzymywanie się nieludzkich temperatur na poziomie 45-50 st. C., miejscami nawet do 52-53 st. C. w następnym tygodniu. Ogromna fala upałów na Bliskim Wschodzie powoduje sporo problemów, zwłaszcza w Iraku, gdzie infrastruktura jest nadal na bardzo niskim poziomie. W wielu prowincjach pojawiają się długie przerwy w dostawie energii elektrycznej, gdyż miejscowe elektrownie nie są w stanie zapewnić odpowiednich dostaw ze względu na ogromny wzrost zapotrzebowania. 

Gigantyczna fala upałów na Bliskim Wschodzie. Prognozowana temperatura 7 lipca 2021

Pogoda, potężna fala upałów na Bliskim Wschodzie, temperatura w Iraku i Kuwejcie przekracza 50 stopni, brakuje prądu, lipiec 2021

Problem nasilił się również z powodu wstrzymania dostaw energii elektrycznej do Iraku przez Iran, bo Irak nie regulował płatności za wcześniej dostarczoną energię. Dług liczony jest już w miliardach dolarów. Kryzys nadal będzie się pogłębiał z powodu niestabilnej sytuacji gospodarczej i powszechnego sprzeniewierzania publicznych pieniędzy. Aktualnie piekielny upał panuje szczególnie w Iraku i Kuwejcie. Temperatura lokalnie przekracza 52 stopnie C! 

Temperatura maksymalna zanotowana w Kuwejcie. Dane: Ogimet

Pogoda, ogromna fala upałów, temperatura powyżej 50 stopni, Kuwejt, lipiec 2021

Noce również nie dają wytchnienia. Temperatura minimalna w Kuwejcie nie spada poniżej 30 st. C. W miejscowości Abdaly upał w nocy zatrzymał się na 33 st. C.

Upalna noc w Kuwejcie. Zanotowana minimalna temperatura 2/3 lipca 2021

Pogoda, piekielny upał w Kuwejcie i Iraku, Bliski Wschód z temperaturą powyżej 50 stopni, lipiec 2021

Piekielny upał na Półwyspie Arabskim. Prognozowana temperatura, 8 lipca 2021

Pogoda, piekielny upał z temperaturą powyżej 50 stopni, gdzie najcieplej na Ziemi, lipiec 2021

Ogromny upał nadal nie ustąpi w pierwszej połowie lipca. prognozy wskazują nawet jego nasilenie, zwłaszcza pod koniec przyszłego tygodnia.

Piekielny upał na Bliskim Wschodzie. Prognozowana temperatura 11 lipca 2021

Pogoda, gigantyczna fala upałów z temperaturą ponad 52 stopni na Bliskim Wschodzie, lipiec 2021

Wielodniowa fala upałów na Bliskim Wschodzie jest doskonale prognozowana przez model ECMWF, który niemal idealnie przewidział temperaturę mogącą osiągnąć 52 st. C.

Piekielny upał na Bliskim Wschodzie. Prognozowana temperatura, od 4, do 12 lipca 2021

Upał wróci do Polski

W nowym tygodniu spodziewamy się powrotu upału również do Polski. Temperatura miejscami powinna wzrosnąć do 30-35 st. C.

Upał w Polsce. Wstępnie prognozowana temperatura 7 lipca 2021

Pogoda, kiedy upał wróci do Polski, prognoza temperatury 7 lipca 2021

Niestety, pojawieniu się upałów, będzie towarzyszyć adwekcja chwiejnego i wilgotnego powietrza. Ponownie miejscami przejdą silne burze. Lokalnie będą możliwe nawałnice. Więcej przedstawimy jutro 04.07 przed południem w długoterminowej prognozie 16 dniowej.

DobraPogoda24.pl 


Komentarze
Monika

Tak ostrzegają,a tu wciąż zimno...Jak dotąd jeszcze upałów nie było,a noce zimne. Parę dni było znośnie raptem i znów zimnisko.

03 lipiec 2021 - 22:30
Odpowiedz
DobraPogoda24.pl

Nie czyta Pani uważnie naszych prognoz. W Polsce była już pierwsza fala upałów w tym roku https://dobrapogoda24.pl/artykul/pogoda-18-czerwca-2021-prognoza-pogody-dla-polski-fala-upalow-letni-dzien , po drugie były ciepłe tropikalne noce. Po trzeci w ten weekend miało być chłodniej, o czym wspominaliśmy tydzień temu w prognozie długoterminowej. Prosimy śledzić wpisy codziennie, to nic Pani nie umknie.

04 lipiec 2021 - 06:12
Odpowiedz
Ben Wwa

U mnie w Warszawie, formalnie żadnej nocy tropikalnej jeszcze w tym roku nie było.

04 lipiec 2021 - 07:15
Odpowiedz
Malgorzata

Pod Olsztynem był tydzień naprawdę letni A już tydzień prawie zachmurzenie i to mają być upały, tropikalne w nocy upałów też nie było.

04 lipiec 2021 - 08:17
Odpowiedz
DobraPogoda24.pl

W Olsztynie do tej pory w tym sezonie było oficjalnie 5 dni z upałem i 2 tzw. noce tropikalne. To oczywiste, że różnią się regiony między sobą, ale generalnie od czerwca jest ciepło, gorąco i chwilami upalnie. Czerwiec był z anomalią temperatury około 2,6 st. C. powyżej normy w skali kraju. Lipiec również zapowiada się z dodatnią anomalią.

04 lipiec 2021 - 09:23
Odpowiedz