| |
Zagrożenie!
Pogoda Polska: ciepła i pogodna niedziela na przeważającym obszarze. Pech mieszkańców Lubelszczyzny

Pogoda Polska: ciepła i pogodna niedziela na przeważającym obszarze. Pech mieszkańców Lubelszczyzny

Z południa do Polski napływa ciepła masa powietrza, która sprzyja licznym przejaśnieniom i rozpogodzeniom oraz wzrostowi temperatury na przeważającym obszarze kraju. Wyjątek stanowi Lubelszczyzna oraz wschodnie regiony Podlasia i Podkarpacia. Tutaj zaznacza się strefa niskiego zachmurzenia nadciągającego ze wschodu. Miejscami towarzyszą mu zamglenia lub lokalne mgły.

Zdjęcie satelitarne z godz. 12:00. Niedziela 17 listopada 2019 roku

Pogoda w Polsce sytuacja w regionach

Temperatura w Małopolsce, na Opolszczyźnie, Górnym Śląsku, Mazowszu, Ziemi Łódzkiej i Świętokrzyskiej, na południowym zachodzie Podkarpacia i miejscami na Dolnym Śląsku po godz. 12:00 osiąga ponad 14-18 st. C. (w Nowym Sączu 18,6 st. C.). Z kolei na Lubelszczyźnie w rejonach zalegania zachmurzenia stratus już tylko 8-10 st. C. Chłodniej jedynie miejscami na Pomorzu Zachodnim.

Prognozowana temperatura o godz. 14:00, 17 listopada br. Model INCA

Pogoda w Polsce Temperatura

W ciągu nocy 17/18.11 obszar niskiego zachmurzenie rozszerzy się na zachód i północ kraju. Prognoza modelu ICM UM zakłada, że w poniedziałek 18.11 o poranku stratus będzie się rozciągał, od Pomorza przez Warmię, Mazury, Podlasie, Mazowsze, woj. kujawsko-pomorskie, Lubelszczyznę po północno wschodnią połowę Podkarpacia. Miejscami na tym obszarze pojawią się również mgły i zamglenia.

Prognozowany zasięg niskiego zachmurzenia w Polsce. Poniedziałek 18 listopada br. o godz. 07:00. Dane: ICM UM

Pogoda Polska Zachmurzenie


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!