| |
Zagrożenie!
We wtorek spadnie pierwszy śnieg na nizinach w Polsce. Zobacz, gdzie krajobrazy się zabielą

We wtorek spadnie pierwszy śnieg na nizinach w Polsce. Zobacz, gdzie krajobrazy się zabielą

W naszej prognozie długoterminowej już kilkanaście dni temu wskazaliśmy, że pierwszy śnieg na nizinach w Polsce spadnie w drugiej połowie listopada. Prognoza sprawdzi się co do joty. Najnowsze wyliczenia zaczynają się stabilizować i możemy już potwierdzić, że śnieg na pewno spadnie w tym tygodniu. Pierwsze opady śniegu są spodziewane już jutro 23 listopada 2021. Przelotny śnieg pojawi się na północnym wchodzie, zwłaszcza na Podlasiu i Mazurach. Miejscami krajobrazy mogą się chwilowo zabielić, ale o stałej pokrywie śnieżnej nie może być jeszcze mowy. Mimo to, pierwszy epizod zimowy w tym sezonie zostanie zaliczony.

Pierwszy śnieg na nizinach w Polsce. Kiedy i gdzie spadnie śnieg, 23 listopada 2021

Pierwszy śnieg na nizinach w Polsce we wtorek 23 listopada

Opady śniegu w Polsce, będą możliwe dzięki napływowi chłodnego powietrza arktycznego. Odczujemy to już najbliższej nocy, gdy miejscami w rejonach większych przejaśnień i rozpogodzeń, zwłaszcza na zachodzie, południowym zachodzie i północnym wschodzie Polski pojawią się przymrozki.

Prognozowany zasięg opadów śniegu w Polsce, 23 listopada 2021. Pierwszy śnieg na nizinach w tym sezonie

Pierwszy śnieg w Polsce. Krajobrazy się zabielą, gdzie spadnie śnieg, 23 listopada 2021

We wtorek 23.11 o poranku do północnej i północno wschodniej Polski wkroczy strefa opadów frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Rosji. Deszcz zacznie przechodzić miejscami w deszcz ze śniegiem i śnieg. Jest spora szansa, że krajobrazy miejscami powinny się zabielić, zwłaszcza na Podlasiu i Mazurach. Bardzo optymistyczny dla fanów zimy jest model ECMWF, który widzi nawet powstanie krótkotrwałej niewielkiej pokrywy śnieżnej, ale wydaje nam się, że prognoza jest przeszacowana i aż tak pięknie to nie będzie.

Prognozowana chwilowa pokrywa śnieżna w Polsce, 23 listopada 2021

Zima i śnieg w Polsce. Pierwsze opady śniegu, gdzie będzie biało 23 listopada 2021

Takiej niewielkiej pokrywy śnieżnej nie przewidują pozostałe model w tym GFS, który prognozuje owszem również pierwsze opady śniegu na nizinach, ale bez możliwości powstania pokrywy śnieżnej. Krajobrazy co najwyżej mogą się miejscami zabielić.

Prognozowany zasięg zabielonych krajobrazów w Polsce, pierwszy śnieg 23 listopada 2021. Model GFS

Gdzie spadnie śnieg w Polsce, prognoza opadów śniegu listopad 2021

Jeszcze bardziej precyzyjną prognozę przedstawimy w jutrzejszej prognozie szczegółowej na dany dzień. To będzie dopiero wstęp do rozgoszczenia zimowych akcentów w Polsce. Non stop monitorujemy sytuację dotyczącą podejścia niżu z południa Europy. Całkiem prawdodpobnie, że w tym tygodniu czeka nas prawdziwy pierwszy atak zimy z możliwym paraliżem na drogach. Kiedy i gdzie spadnie więcej śniegu w Polsce? O tym więcej w kolejnej prognozie pogody. Śledźcie nasze wpisy na bieżąco.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!