| |
Zagrożenie!
Piekielny upał z temperaturą 45 stopni. Uderzy największa fala upałów w tym sezonie

Piekielny upał z temperaturą 45 stopni. Uderzy największa fala upałów w tym sezonie

Przełom lipca i sierpnia 2021 przyniesie wyjątkowy upał. To będzie prawdopodobnie największa fala upałów w tym sezonie na południu i południowym wschodzie Europy. Temperatura, szczególnie we Włoszech, a także na Bałkanach, zwłaszcza w Grecji osiągnie nawet 40-45 stopni C. To będzie istne piekło dla turystów i mieszkańców. Prognozowana temperatura to wartość przewidywana w cieniu, w słońcu będzie dużo więcej. Zamiast cieszyć się urlopem, to turyści będą szukać schronienia w cieniu lub w miejscach klimatyzowanych. Do tego promieniowanie słoneczne z indeksem UV na poziomie ponad 12 jednostek (w Polsce w tym sezonie do tej pory maksymalnie 6-9). Krótko mówiąc - koszmar.

Piekielna fala upałów w Europie. Prognozowana anomalia temperatury na wysokości 1,5 km nad Włochami, Grecją i pozostałą częścią Bałkanów. 31 lipca 2021Pogoda, piekielna fala upalów w Europie, nawet 45 stopni, prognoza temperatury na przełomie lipca i sierpnia 2021

Służba zdrowia w wielu krajach z pewnością będzie obciążona zgłoszeniami, szczególnie osób starszych narażonych na morderczy upał. Potężny upał napłynie z Afryki. Piekielny żar osiągnie miejscami maksymalnie około 44-46 st. C., a to już w Europie są wartości ekstremalne.

Potężna fala upałów. Prognozowana temperatura, 26 lipca 2021

Pogoda, potężny upał, silna fala upałów, temperatura prognozowana w Europie, 26 lipca 2021

Olbrzymi upał, będzie się nasilać stopniowo, ale będzie na tyle silny i uciążliwy, aby stanowić zagrożenie dla życia.

Piekielna fala upałów w Europie. Prognozowana temperatura, 27 lipca 2021

Pogoda, gdzie jest upał, prognoza temperatury 27 lipca 2021, kiedy wróci upał

W ostatnim tygodniu lipca, temperatura osiągająca lub przekraczająca 40 stopni C., będzie możliwa m.in. we Włoszech, Albanii i Grecji.

Fala upałów we Włoszech i na Bałkanach. Prognozowana temperatura, 28 lipca 2021

Pogoda, czy będzie fala upałów, kiedy wróci upał, prognoza temperatury 28 lipca 2021

Apogeum fala upałów na południu i południowym wschodzie Europy przypadnie na przełomie lipca i sierpnia. Niewykluczone, że będą to najwyższe temperatury w tej części Europy w tym wakacyjnym sezonie.

Potężny upał we Włoszech, Albanii i Grecji. Prognozowana temperatura, 30 lipca 2021

Pogoda, potężny upał, prognoza temperatury, Włochy, Grecja, Albania, 30 lipca 2021

Koszmarny upał da się we znaki turystom w tych popularnych krajach przez cały tydzień. Lokalnie temperatura w cieniu ma szansę osiągnąć 40-46 st. C! Przypomnijmy, że rekord temperatury maksymalnej w Europie, to 48 st. C.

Upał na południu i południowym wschodzie Europy. Prognozowana temperatura, 31 lipca 2021

Pogoda, piekielne temperatury w Europie, koszmarna fala upałów, Włochy, Grecja, Albania, Bałkany, prognoza temperatury 31 lipca 2021

Również w Polsce w najbliższych dniach zrobi się zdecydowanie cieplej. Już dziś 24.07 ponownie było gorąco. Temperatura na przeważającym obszarze kraju wzrosła do 25-29 st. C., a lokalnie tuż przy granicy z Niemcami zbliżyła się do 30 st. C. Jutro 25.07 wróci upał. Temperatura, zwłaszcza w centrum, na wschodzie i południowym wschodzie osiągnie 30 st. C. Więcej podamy w prognozie długoterminowej na 16 dni. Zapraszamy jutro przed południem.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Monika

Co mnie po Grecji,czy Bałkanach..., skoro mieszkam w Polsce i marznę...?

24 lipiec 2021 - 22:58
Odpowiedz
Ben Wwa

Może za mocno podkręcasz klimatyzację?

25 lipiec 2021 - 06:55
Odpowiedz