| |
Zagrożenie!
Upał osiąga 50 stopni. Piekielna fala upałów nie daje wytchnienia. Upał w Polsce już w niedzielę

Upał osiąga 50 stopni. Piekielna fala upałów nie daje wytchnienia. Upał w Polsce już w niedzielę

Piekielna fala upałów w wielu regionach nie daje wytchnienia milionom mieszkańców naszej planety. Prognozy długoterminowe wskazują, że temperatura osiągająca nawet 30-50 st. C. w najbliższych 10 dniach, będzie możliwa na znacznym obszarze Ziemi, od Europy przez Bliski Wschód, część Azji, Ameryki Północnej po północną połowę Afryki. Oczywiście upał z takimi temperaturami nie pojawi się jednocześnie we wszystkich wskazanych regionach, ale będzie możliwy w najbliższych dniach, w okresie między 24 lipca - 2 sierpnia.

Piekielny upał na Ziemi. Temperatura będzie przekraczać 30-50 st. C. Prognozowana temperatura maksymalna, jaka może wystąpić, między 24 lipca - 2 sierpnia 2021. Miejscami temperatura będzie wyższa, gdy model GFS ma tendencję do zaniżania

Pogoda, piekielny upał na Ziemi, prognozowana temperatura od 24 lipca, do 2 sieprnia 2021, upał pojawi się w Polsce

Najbardziej stabilna pogoda nadal będzie się utrzymywać w północnej połowie Afryki oraz na Bliskim Wschodzie. Temperatury osiągające tutaj lub miejscami przekraczające 40-50 st. C. nie powinny nikogo zaskakiwać.

Ogromny upał na Bliskim Wschodzie. Prognozowana anomalia temperatury, 27 lipca 2021

pogoda, fala upałów na Bliskim Wschodzie, na termometrach nawet 50 stopni

Taki upał na Bliskim Wschodzie utrzymuje się w zasadzie już od drugiej połowy maja! Wśród najcieplejszych krajów można wymienić Irak i Kuwejt. Z kolei w Europie upał w kolejnych dniach, będzie spychany na wschód i południowy wschód Europy. Temperatura miejscami osiągnie lub przekroczy 30-40 st. C.

Fala upałów w Europie. Prognozowana temperatura maksymalna, między 24 lipca i 2 sierpnia 2021

Pogoda, fala upałów w Europie, lipiec 2021, kiedy upał znowu w Polsce

Od niedzieli 25 lipca, upał wróci ponownie do Polski, bo temperatura, zwłaszcza w centrum, na wschodzie i południowym wschodzie może osiągnąć lub przekroczyć 30 st. C., ale zacznie rosnąć ryzyko burz. Bardzo gorąco zacznie się jednak ponownie robić już w sobotę 24 lipca, bo na znacznym obszarze kraju temperatura osiągnie 26-29 st. C.

Upał powróci do Polski. Prognozowana temperatura, 25 lipca 2021

Pogoda, kiedy upał wróci do Polski, znowu skwar i żar, bomba ciepła, 25 lipca 2021

Upał będzie możliwy również w USA, z tym, że główna jego fala tym razem jest spodziewane nie tylko w zachodnich i południowo zachodnich stanach, ale również w centrum i na północy. 

Fala upałów w USA. Prognozowana temperatura maksymalna w Ameryce Północnej, jaka może wystąpić, do 2 sierpnia 2021

Upał, fala upałów na Ziemi, gdzie jest najwyższa temperatura, lipiec 2021

Bardzo upalnie najbliższe dni zapowiadają się w Azji, szczególnie od Bliskiego Wschodu przez Pakistan, Afganistan, Kirgistan po północne Chiny, gdzie temperatura miejscami osiągnie 38-51 st. C.

Prognozowana temperatura maksymalna w Azji, jaka może wystąpić do 2 sierpnia 2021

Pogoda, potężny upał w Azji, lipiec 2021, fala upałów, bomba ciepła

Padają lokalne rekordy temperatur

Wśród państw z nowymi krajowymi rekordami ciepła w ostatnich dniach znalazła się Turcja. 20 lipca 2021 w mieście Cizre w prowincji Şırnak zanotowano 49,1 st. Celsjusza. Poprzedni rekord wynosił 48,6 st. C. i był ustanowiony również w Cizre, ale w roku 2000.

Nowy rekord temperatury w Turcji, 20 lipca 2021

Z kolei w stolicy Gruzji - Tbilisi, było 40,6 st. C. Jest to nowy rekord temperatury dla tego miasta. Poprzedni wynosił 40,5 st. C. i pochodził z 2018 roku.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!