| Szukaj |
Zagrożenie!

Pogoda. Intensywne opady deszczu na południu Polski. Wydano ostrzeżenie hydrologiczne dla kilku województw

Niż Isolde przesuwający się nad zachodnią Ukrainą przyniósł minionej doby 30/31.05 umiarkowane i chwilami intensywne opady deszczu na wschodzie, w centrum i na południu Polski. Dziś 31 maja 2020 strefa opadów deszczu przesunęła się nad dzielnice południowe. W ciągu dnia popada przede wszystkim, od Opolszczyzny przez Górny Śląsk, Małopolskę po Podkarpacie. Opady największą intensywność będą mieć na południu wskazanych województw.

Obszar występowania opadów deszczu w Polsce, 31 maja 2020, godzina 07:00. Dane radarowe: RainViewer

Pogoda ostrzeżenie hydrologiczne 31 maja 2020 niż Isolde opady deszczu ulewa w Polsce

W związku z tym IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia dla województw: małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Z uwagi na prognozowane intensywne opady deszczu w dorzeczach Wisły i Sanu spodziewane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich i przekroczenie stanów ostrzegawczych. Punktowo, w miejscu wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, możliwe jest przekroczenie stanów alarmowych. Ostrzeżenie obowiązuje do poniedziałku 1 czerwca, do godziny 8.00.

Prognozowany obszar występowania opadów deszczu, niedziela 31 maja 2020, do godziny 14:00

Pogoda 31 maja 2020 dla Polski prognoza opadów deszczu ulewy ostrzeżenie meteorologiczne hydrologiczne

Ponadto IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla Zalewu Wiślanego, zlewni Nogatu, rzeki Elbląg i Zalewu Szczecińskiego. W związku z prognozowanym wiatrem północnym i północno-zachodnim przewiduje się wzrost poziomów wody w strefie stanów wysokich, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych. Ostrzeżenie obowiązuje dziś 31.05 do godziny 18.00, a na Zalewie Szczecińskim do jutra 01.06 do godziny 3.00.

DobraPogoda24, IMGW

Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!
Wyślij komentarz