| |
Zagrożenie!
Pogoda. Intensywne opady deszczu na południu Polski. Wydano ostrzeżenie hydrologiczne dla kilku województw

Pogoda. Intensywne opady deszczu na południu Polski. Wydano ostrzeżenie hydrologiczne dla kilku województw

Niż Isolde przesuwający się nad zachodnią Ukrainą przyniósł minionej doby 30/31.05 umiarkowane i chwilami intensywne opady deszczu na wschodzie, w centrum i na południu Polski. Dziś 31 maja 2020 strefa opadów deszczu przesunęła się nad dzielnice południowe. W ciągu dnia popada przede wszystkim, od Opolszczyzny przez Górny Śląsk, Małopolskę po Podkarpacie. Opady największą intensywność będą mieć na południu wskazanych województw.

Obszar występowania opadów deszczu w Polsce, 31 maja 2020, godzina 07:00. Dane radarowe: RainViewer

Pogoda ostrzeżenie hydrologiczne 31 maja 2020 niż Isolde opady deszczu ulewa w Polsce

W związku z tym IMGW wydał ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia dla województw: małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Z uwagi na prognozowane intensywne opady deszczu w dorzeczach Wisły i Sanu spodziewane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich i przekroczenie stanów ostrzegawczych. Punktowo, w miejscu wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, możliwe jest przekroczenie stanów alarmowych. Ostrzeżenie obowiązuje do poniedziałku 1 czerwca, do godziny 8.00.

Prognozowany obszar występowania opadów deszczu, niedziela 31 maja 2020, do godziny 14:00

Pogoda 31 maja 2020 dla Polski prognoza opadów deszczu ulewy ostrzeżenie meteorologiczne hydrologiczne

Ponadto IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla Zalewu Wiślanego, zlewni Nogatu, rzeki Elbląg i Zalewu Szczecińskiego. W związku z prognozowanym wiatrem północnym i północno-zachodnim przewiduje się wzrost poziomów wody w strefie stanów wysokich, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych. Ostrzeżenie obowiązuje dziś 31.05 do godziny 18.00, a na Zalewie Szczecińskim do jutra 01.06 do godziny 3.00.

DobraPogoda24, IMGW


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!