| |
Zagrożenie!
Opady śniegu i przymrozki w Polsce. W ostatnich dniach listopada zabielą się krajobrazy. Sprawdź, gdzie spadnie śnieg

Opady śniegu i przymrozki w Polsce. W ostatnich dniach listopada zabielą się krajobrazy. Sprawdź, gdzie spadnie śnieg

Ostatnie dni listopada 2020 w Polsce przyniosą przymrozki i miejscami opady śniegu. Pogoda będzie charakterystyczna dla przedzimia. Miejscami krajobrazy zdołają się zabielić, a gdzieniegdzie zdoła również powstać na pewien okres kilkucentymetrowa warstwa śniegu. Czy będzie to zapowiedź trwalszej zimy, a może jedynie słaby epizod? Wątpliwości rozwiewa prognoza pogody na ostatnie dni listopada i początek grudnia 2020. Sprawdźcie, gdzie spadnie śnieg w Polsce 28 i 29 listopada 2020.

Opady śniegu i przymrozki w Polsce. Pierwszy zimowy epizod. Prognozowane opady śniegu (kolor niebieski), w nocy 28/29 listopada 2020, godzina 02:00. Model ICM UM

Opady śniegu i przymrozki w Polsce. Gdzie spadnie śnieg 28-29-30 listopada 2020

Adwekcje zimnego powietrza i opady pochodzenia zimowego, skieruje do Polski niż Tanja przemieszczający się znad Rosji w kierunku Ukrainy. Zaciągnie on z północny chłodniejsze powietrze, poza tym miejscami pojawią się z nim związane strefy słabych i przejściowo umiarkowanych opadów deszczu ze śniegiem i śniegu.

Niż Tanja skieruje do Polski chłodniejsze powietrze i opady śniegu. Prognozowany układ baryczny w Polsce i Europie, sobota 28 listopada 2020, godzina 13:00

Opady śniegu i przymrozki w Polsce, niż Tanja przyniesie opady śniegu w ostatnich dniach listopada 2020

Między szczególnie 28, a 29 listopada, zwłaszcza we wschodniej, częściowo centralnej i południowej Polsce zaczną się pojawiać przelotne opady deszczu ze śniegiem przechodzące w śnieg. W nocy, z soboty na niedzielę 28/29 listopada 2020 temperatura spadnie poniżej 0 st. C., a to oznacza, że padający śnieg we wschodniej Polsce, stopniowo przesuwający się na południe, stworzy miejscami niewielką warstwę. Krajobrazy w wielu regionach zdołają się zabielić.

Prognozowane prawdopodobieństwo opadów śniegu w Polsce, niedziela 29 listopada 2020 nad ranem

Gdzie spadnie śnieg w Polsce 28-29 listopada 2020

Prognozowane prawdopodobieństwo opadów śniegu w Polsce, niedziela 29 listopada 2020 w ciągu dnia

Prognoza opadów śniegu, gdzie spadnie śnieg w Polsce 28-29 listopada 2020

Czeka nas zatem pierwszy epizod zimowy zarówno z opadami śniegu i przymrozkami w nocy. W ciągu dnia, mimo, że miejscami nadal będą możliwe przelotne opady śniegu, to ze względu na temperaturę nieznacznie powyżej 0 st. C., śnieg zacznie topnieć.

Prognozowana warstwa śniegu do 1 grudnia 2020, model GFS

 Prognoza opadów śniegu, gdzie będzie padać śnieg w Polsce

Prognozowana warstwa śniegu do 1 grudnia 2020, model ECMWF

Gdzie spadnie śnieg w Polsce, prognoza pogody 28-29 listopada 2020

Początek grudnia nadal będzie chłodny z przymrozkami w nocy. Miejscami będą się również pojawiać słabe przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!