| |
Zagrożenie!
Pogoda. W niedzielę 19 stycznia na południu Polski miejscami spadnie śnieg. W poniedziałek 20 stycznia ciśnienie wzrośnie do 1045 hPa

Pogoda. W niedzielę 19 stycznia na południu Polski miejscami spadnie śnieg. W poniedziałek 20 stycznia ciśnienie wzrośnie do 1045 hPa

W naszej prognozie długoterminowej zapowiadaliśmy, że pod koniec tego tygodnia, zwłaszcza w weekend 18-19.01 temperatura miejscami na tyle spadnie, aby ponownie pojawiły się opady śniegu. Pogoda nie przyniesie zaskakującej zmiany, bo już najbliższej doby na południu kraju pojawią się opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg.

Prognozowana suma opadów śniegu do 20 stycznia 2020 roku. Model ECMWF

Pogoda, 19-20 stycznia 2020, prognoza śnieg, ciśnienie Polska

Najnowsze wyliczenia numeryczne wskazują, że do poniedziałku 20.01 najwięcej śniegu spadnie na południu województwa śląskiego, zwłaszcza w rejonie Bielska Białej. Suma opadów może wynieść około 5-15 cm śniegu. Początkowe opady śniegu stopnieją, ale w dalszej części utworzą pokrywę śnieżną.

Prognozowana suma opadów śniegu do poniedziałku 20.01. Model ICON

Pogoda, prognoza opadów śniegu, Polska, 19-20 stycznia 2020, zima

Generalnie w tym czasie popada w Sudetach, miejscami w Małopolsce, na południu woj. śląskiego i lokalnie na południu Podkarpacia. Zanikające słabe opady śniegu na południu Polski będą możliwe jeszcze w poniedziałek 20.01, ale w tym dniu będą one już ograniczone przez układ wyżowy z centrum nad Bałkanami.

Prognozowane ciśnienie w nocy z poniedziałku na wtorek 20/21.01

Pogoda, ciśnienie w Polsce, poniedziałek 20 stycznia 2020

Ciśnienie względne (zredukowane do poziomu morza) na południu kraju może miejscami osiągnąć lub przekroczyć maksymalnie 1045 hPa. Przewidywany akcent zimowy ponownie będzie ograniczony, głównie do terenów wyżej położonych na południu Polski. Prawdziwej zimy na nizinach nadal nie widać w prognozach.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!