| |
Zagrożenie!
Ochłodzenie wkroczy do Polski. Temperatura spadnie o 10 stopni i pojawi się wichura

Ochłodzenie wkroczy do Polski. Temperatura spadnie o 10 stopni i pojawi się wichura

Okres powiewu gorącego i miejscami upalnego lata w sierpniu w Polsce jest już policzony. Przez Polskę z zachodu na wschód przesuwa się chłodny front atmosferyczny niosący miejscami opady deszczu i burze, lokalnie z gradem i silnymi porywami wiatru. Front sunąc na wschód, wypycha ciepłe i chwiejne powietrze poza granice Polski. Za frontem napłynie chłodna masa powietrza polarnego - morskiego. Powietrze będzie kierowane do nas przez niż Luciano z rejonu Morza Bałtyckiego i Półwyspu Skandynawskiego. Niż kręcąc się odwrotnie do wskazówek zegara, będzie ściągał chłodniejsze powietrze. Ochłodzenie w Polsce, będzie znaczące, bo temperatura maksymalna między poniedziałkiem 16.08, a wtorkiem 17.08 miejscami będzie niższa nawet o 10 stopni C. Dodatkowym niekorzystnym czynnikiem, będzie wiatr, który skutecznie obniży temperaturę odczuwalną.

Ochłodzenie w całej Polsce zaznaczy się we wtorek 17 sierpnia 2021. Temperatura będzie niższa o nawet 8-12 st. C. od normy wieloletniej

Ochłodzenie wkroczy do Polski, będzie wichura, temperatura o 10 stopni niższa, prognoza 17 sierpnia 2021

Spadek temperatury, będzie diametralny, bo w poniedziałek 16.08 notowaliśmy na przeważającym obszarze kraju 26-31 st. C., a we wtorek 17.08, temperatura na ogół wzrośnie do jedynie 16-22 st. C.

Ochłodzenie w Polsce. Prognozowana temperatura, 17 sierpnia 2021

Ochłodzenie w Polsce, czy długo potrwa w sierpniu 2021, prognoza temperatury

We wtorek 17.08 silny wiatr jest spodziewany, zwłaszcza na obszarze, od Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski przez Pomorze Zachodnie, Kujawy po wybrzeże w woj. pomorskim i miejscami woj. warmińsko mazurskie. W tych regionach Polski, porywy wiatru mogą osiągać do 60-90 km/h. Najmocniej powieje nad samym morzem.

Spadkowi temperatury w Polsce, będzie towarzyszyły silne porywy wiatru, szczególnie na północy i północnym zachodzie kraju, gdzie pojawi się wichura. Na mapie prognozowane porywy wiatru, do godziny 15:00, 17 sierpnia 2021

Ochłodzenie w sierpniu 2021 w Polsce, temperatura spadnie o 10 stopni, będzie wichura, 17 sierpnia 2021

Wiatr nasili się w wyniku zwiększenie gradientu poziomego ciśnienia, gdyż niż znad Skandynawii zbliży się do Polski. Pogoda, szczególnie nad morzem będzie fatalna. Po ciepłym poniedziałku, we wtorek 17.08 drastycznie się ochłodzi, pojawi się wichura, ponadto miejscami spadnie deszcz, a lokalnie może również zagrzmieć.

Fatalna pogoda nad morzem we wtorek 17 sierpnia 2021. Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 15:00

Ochłodzenie w Polsce, załamanie pogody nad morzem, prognoza temperatury, wiatru i opadów, 17 sierpnia 2021

Ochłodzenie i silny wiatr sprowadzi do Polski niż Luciano. Prognozowane jego położenie i zasięg opadów z nim związanych, do godziny 20:00, 17 sierpnia 2021

Ochłodzenie w sierpniu 2021 w Polsce, wichura nad morzem, niż Luciano, 17 sierpnia 2021

Niż, będzie kierował do Polski zimne powietrze z północnego zachodu, przejściowo na dolnym poziomie troposfery wprost z Arktyki, ale powietrze to po drodze ulegnie transformacji.

Ochłodzenie w Polsce. Prognozowana trajektoria wsteczna napływającego powietrza do Polski (dla Warszawy), 17 sierpnia 2021

Sierpniowe 2021 ochłodzenie w Polsce, skąd napłynie chłodne powietrze, prognoza pogody 17 sierpnia 2021

Czy ochłodzenie będzie trwalsze, a może jeszcze wrócą ciepłe dni lata przed końcem sierpnia? Na te pytanie, będziemy odpowiadać w kolejnych prognozach. Wcześniej, warto śledzić najnowsze aktualizacje prognoz długoterminowych na wiązkach numerycznych.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!