| |
Zagrożenie!
Ochłodzenie zbliża się do Polski. Na upał w sierpniu dłużej poczekamy

Ochłodzenie zbliża się do Polski. Na upał w sierpniu dłużej poczekamy

Nasza prognoza wskazywała, że po wielu gorących i okresami upalnych dniach w Polsce utrzymujących się od czerwca, początek sierpnia 2021 przyniesie na zachodzie, północnym zachodzie, południowym zachodzie oraz w centrum Europy, w tym w Polsce ochłodzenie. Gorące lato ustąpi na rzecz umiarkowanych i chwilami zdecydowanie niższych temperatury, od tych, które notowaliśmy w poprzednich dwóch miesiącach tegorocznego lata. Gorące powietrze z Polski zostanie ostatecznie wyparte w niedzielę 1 sierpnia, gdy będzie jeszcze zalegać na wschodzie kraju, ale będzie to związane z silnymi burzami.

Ochłodzenie zbliża się do Polski. Na mapach pojawią się ujemne anomalie temperatury. Prognozowana anomalia w Polsce i Europie, 2 sierpnia 2021

Ochłodzenie zbliza się do Polski, chłodny początek sierpnia 2021, na upał dłużej poczekamy, czy będzie jeszcze fala upałów

W całym kraju po przejściu wcześniej silnych burz i opadów, zwłaszcza na wschodzie i południowym wschodzie, chłodniej zrobi się od 2 sierpnia 2021. W poniedziałek zanotujemy przeważnie 18-23 st. C. Temperatura na pograniczu normy, okresami poniżej lub lekko powyżej normy z dość częstymi opadami deszczu, czasami z burzami pozostanie z nami nieco dłużej.

Ochłodzenie dotrze do Polski. Prognozowana temperatura, 2 sierpnia 2021

Gorące lato ustąpi, chłodny początek sierpnia 2021 w Polsce, kiedy wróci upał, prognoza temperatury 2 sierpnia

O upale będziemy musieli zapomnieć w najbliższych dniach, ale to nie oznacza, że w sierpniu nie powróci jeszcze gorące i chwilami upalne lato. Już 4 sierpnia ponownie miejscami zrobi się gorąco, gdy temperatura sięgnie miejscami 25-27 st. C.

Upał wycofa się z Polski. Prognozowana temperatura, 4 sierpnia 2021

Sierpniowe ochłodzenie w Polsce, kiedy wróci upał, prognoza temperatury 4 siernia 2021

Warunki atmosferyczne w Polsce, będą kształtowane przez układ niżowy znad Skandynawii i skraj wyżu znad Atlantyku.

Prognozowana temperatura w Polsce, 5 sierpnia 2021

Kiedy wróci upał do Polski, chłodny początek sierpnia 2021, prognozowana temperatura 5 sierpnia 2021

Taki układ baryczny, będzie kierować do naszego kraju z północy chłodniejszą masę powietrza, dlatego ochłodzenie, będzie odczuwalne na znacznym obszarze kraju, zwłaszcza w nocy, gdy temperatura minimalna, będzie miejscami oscylować w pobliżu 10 st. C.

Prognozowana temperatura minimalna w Polsce i Europie, jaka może wystąpić, między 1-9 sierpnia 2021

Kiedy wróci upał do Polski, czy w sierpniu 2021, będzie fala upałów

Adwekcja chłodniejszego powietrza odbije się na anomalii temperatury, która na początku sierpnia po wielu tygodniach, będzie nieco poniżej normy wieloletniej dla tego okresu. W ostatnich latach jest to dość rzadka sytuacja, bo zwykle pierwsza dekada sierpnia przynosi silną falę upałów, często z największymi upałami w ciągu całego roku.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, za okres 1-4 sierpnia 2021

Na upał dłuzej poczekamy, ochłodzenie wkroczy do Polski, prognozowana anomalia temperatury, od 1, do 4 sierpnia 2021

Na powrót upału do Polski, będziemy musieli dłużej poczekać, ale z pewnością w sierpniu jeszcze wróci gorący i upalny okres.

Więcej szczegółów podamy w jutro 01.08 przed południem w prognozie długoterminowej na 16 dni.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Rupert

Krótko mówiąc śnieg z deszczem prognozowany na pierwszą dekadę sierpnia w Polsce.

01 sierpień 2021 - 02:10
Odpowiedz