| |
Zagrożenie!
W nocy 12/13 listopada możliwe gęste mgły w Polsce. Wiemy, gdzie wystąpią

W nocy 12/13 listopada możliwe gęste mgły w Polsce. Wiemy, gdzie wystąpią

Pogodę w Polsce kształtuje obecnie wyż z charakterystyczną inwersją osiadania pod którą w niewielkim przepływie powietrza gromadzi się wilgoć. Ta sytuacja sprzyja występowaniu niskiego zachmurzenia warstwowego, a tam gdzie pojawią się nocne przejaśnienia i rozpogodzenia, będzie dodatkowo występować ryzyko wystąpienia mgły. Prognoza pogody na noc 12/13 listopada 2021 przewiduje mgły, zwłaszcza na północnym wschodzie Polski oraz miejscami na południu.

Pogoda na noc 12/13 listopada 2021. Miejscami wystąpią gęste mgły w Polsce

W nocy mgła na południu i północnym wschodzie

Prognozy numeryczne oparte na dość precyzyjnym modelu numerycznym ICM UM wskazują obszary z największym prawdopodobieństwem mgły. Obejmuje ono województwo podlaskie, północno wschodnią i wschodnią część województwa mazowieckiego, północne dzielnice lubelskiego oraz wschodnie obszary województwa warmińsko mazurskiego, a także na południu w woj. małopolskim i śląskim, szczególnie między Bochnią, Krakowem i Katowicami wzdłuż autostrady A4 oraz lokalnie na Podkarpaciu.

Prognozowany obszar występowania mgły w Polsce o godzinie 04:00, 13 listopada 2021

Prognoza mgły w Polsce, noc 12/13 listopada 2021

Mgła miejscami może ograniczać widzialność do 100-200 m. W jej rejonie będzie się osadzać wilgoć na powierzchni dróg, co może sprawić, że na drogach będzie ślisko. Kierowcy podróżujący w nocy i o poranku powinni zachować szczególną ostrożność. W kolejnych dniach pogoda nie ulegnie większej zmianie, co najmniej do 17-18 listopada. Nadal na przeważającym obszarze naszego kraju, będzie występować niskie zachmurzenie warstwowe i co jakiś czas mgły, jak również miejscami w rejonach napływu suchszego powietrza wystąpią także rozpogodzenia. Opadów mżawki czy deszczu będzie niewiele, a te które wystąpią, będą mieć zasięg lokalny. Sytuacja zacznie się zmieniać za około tydzień.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!