| |
Zagrożenie!
Pogoda. W niedzielę 10.11 umiarkowane i intensywne opady deszczu. Lokalnie możliwy śnieg

Pogoda. W niedzielę 10.11 umiarkowane i intensywne opady deszczu. Lokalnie możliwy śnieg

Naszą uwagę od pewnego czasu skupia prognozowany niż, który utworzy się na fali frontowej nad Węgrami i Słowacją. W niedzielę 10.11 nad ranem jego główna strefa opadów deszczu zacznie wkraczać znad Słowacji do Małopolski, Podkarpacia i lokalnie nad Górny Śląsk. W rejonach podgórskich, zwłaszcza na Podhalu, a także po zachodniej stronie strefy frontowej pojawią się również opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

Prognozy nadal różnią się prognozowaną trajektorią. Główne modele o mniejszej rozdzielczości przewidują, że największa suma opadów sięgająca 10-45 mm jest spodziewana na dość wąskim obszarze, od Podlasia przez Lubelszczyznę po Małopolskę, część Podkarpacia i Ziemi Świętokrzyskiej.

Prognozowana suma opadów. Model ICON

Pogoda niedziela 10 listopada prognoza opadów

Prognozowana suma opadów. Model ALARO

Pogoda Prognoza opadów deszczu Niedziela 10 listopada

Modele o większej rozdzielczości przestrzennej, aktualnie przewidują przesunięcie strefy opadów bardziej na zachód.

Prognozowany rodzaj, intensywność i zasięg opadów w niedzielę 10.11 do godz. 10:00. Model ICM UM

Pogoda Prognoza opadów deszczu Niedziela 10 listopada 2019

W kolejnych godzinach będziemy weryfikować poprawność prognoz, ale obstawiamy, że lepiej zasieg głównych opadów przewidzi model ICON i AROME. Wszystko jasne będzie w niedzielę 10.11 nad ranem, gdy opady zaczną wkraczać do południowej Polski znad Słowacji. 

Jutro opady będą się stopniowo przesuwać się w głąb kraju na północny wschód, ale ostatecznie zanikną na prognozowanym obszarze w nocy z niedzieli na poniedziałek 10/11.11.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!