| |
Zagrożenie!
Pogoda niedziela 10 listopada. W kilku regionach deszczowo. W Tatrach sypie śnieg

Pogoda niedziela 10 listopada. W kilku regionach deszczowo. W Tatrach sypie śnieg

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi prognozami, w ciągu minionej doby 09/10.11 znad Słowacji do południowej i południowo wschodniej Polski wkroczyła się dość wąska, ale wydajna strefa umiarkowanych i chwilami dość intensywnych opadów deszczu. Aktualne dane radarowe wskazują na położenie opadów związanych z ośrodkiem niżowym przemieszczającym się znad Bałkanów w kierunku Białorusi, najbliżej prognozom modelu ICON i ALARO.

Prognozowana suma opadów do poniedziałkowego 11.11 poranka. Model ICON

Pogoda niedziela 10 listopada

Opady z upływem dnia będą się stopniowo rozszerzać na północ i północny wschód kraju. W rejonach podgórskich, zwłaszcza na Podhalu, a także w woj. śląskim pojawią się również opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W nocy z niedzieli na poniedziałek 10/11.11 opady zaczną stopniowo słabnąć i zanikać, tylko lokalnie na wschodzie kraju mogą się jeszcze utrzymywać w poniedziałkowy poranek.

Prognozowana suma opadów do poniedziałkowego 11.11 poranka. Model ALARO

Pogoda niedziela 10 listopada opady

Prognozy wskazują, że do tego czasu spadnie jeszcze, od Podlasia przez część Mazowsza, Lubelszczyzny, Ziemi Świętokrzyskiej po Podkarpacie, Małopolskę i miejscami Górny Śląsk do 10-35 litrów wody na metr kwadratowy ziemi. Zalecamy śledzenie danych radarowych. Wówczas zobaczymy, gdzie i kiedy pada deszcz. 


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!