| |
Zagrożenie!
Pogoda. Prognoza na wtorek 8 grudnia 2020. Zimno na wschodzie, lokalnie popada

Pogoda. Prognoza na wtorek 8 grudnia 2020. Zimno na wschodzie, lokalnie popada

Lokalnie możliwe słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, początkowo mogą to być opady marznące, niskie temperatury na wschodzie i północnym wschodzie kraju, miejscami okresowo rozpogodzenia, to przyniesie pogoda na wtorek 8 grudnia 2020. W ciągu dnia Polska pozostanie w obszarze pomiędzy wyżem znad Rosji, a polem niskiego ciśnienia znad zachodniej Europy. Nad krajem z północy na południowy wschód będzie się rozciągać strefa zanikającego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Morza Północnego. Do kraju ze wschodu i północnego wschodu będzie napływać chłodne powietrze polarno kontynentalne, tylko miejscami na południu i południowym zachodzie zaznaczy się adwekcja ciepłego powietrza z południa Europy.

Prognoza pogody na wtorek 8 grudnia 2020. Prognozowany układ baryczny w Polsce i Europie o godzinie 13:00

Pogoda na wtorek 8 grudnia 2020, prognoza pogody dla Polski

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, przejściowo z większymi przejaśnieniami lub rozpogodzeniami, zwłaszcza na zachodzie, południu oraz w centrum. W ciągu dnia miejscami możliwe słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie śniegu. Początkowo opady punktowo mogą być marznące. Lokalne opady wystąpią głównie, od Pomorza Gdańskiego przez Mazowsze i centrum po Podkarpacie i Lubelszczyznę.

Prognozowane zachmurzenie w Polsce i zasięg lokalnych opadów do godziny 14:00. ICM UM

Prognoza pogody na wtorek 8 grudnia 2020, temperatura i opady w Polsce

Temperatura maksymalna, od -2/-1 st. C. na Podlasiu, 1/3 st. C. w centrum, do 6/8 st. C. miejscami na zachodzie i południu, zwłaszcza na Dolnym Śląsku.

Prognozowana temperatura w Polsce do godziny 13:00

Pogoda na wtorek 8 grudnia 2020, prognozowana temperatura w Polsce

Prognozowana temperatura w Polsce do godziny 19:00

Pogoda i prognoza pogody na wtorek 8 grudnia 2020

Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie i wschodnim wybrzeżu, a także wysoko w górach okresami dość silny, południowo-wschodni.

Prognozowane porywy wiatru w Polsce do godziny 13:00

Pogoda na wtorek 8 grudnia 2020, prognozowane porywy wiatru w Polsce

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!