| |
Zagrożenie!
Pogoda. Wtorek 18 sierpnia 2020. W wielu regionach Polski możliwe burze z gradem i ulewnym deszczem

Pogoda. Wtorek 18 sierpnia 2020. W wielu regionach Polski możliwe burze z gradem i ulewnym deszczem

Dziś 18.08 nad Polską znajdzie się linia zbieżności wiatru z płytkim niżem, którego centrum po południu będzie zlokalizowane nad Pomorzem Zachodnim. W ich rejonie dojdzie do powstania licznej konwekcji z burzami, przelotnymi opadami deszczu i lokalnie gradu. Pogoda na wtorek 19 sierpnia 2020 dla Polski przewiduje umiarkowaną i tylko miejscami gorącą letnią temperaturę, ze zmiennym zachmurzeniem z tendencją do licznych burz. Warto w ciągu najbliższej doby sprawdzać gdzie jest burza i śledzić radar opadów.

Pogoda na wtorek 18 sierpnia 2020, zachmurzenie nad Polską o godzinie 06:20

Pogoda na wtorek 18 sierpnia 2020 gdzie będą burze i opady deszczu z gradem w Polsce prognoza

We wtorek spodziewamy się zachmurzenia umiarkowanego i dużego z przejaśnieniami, wyjątkiem będzie woj. pomorskie, kujawsko-pomorskie oraz zachodnie dzielnice warmińsko-mazurskiego. W tej części kraju spodziewamy się słonecznej pogody z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem. Jeśli zdarzą się przelotne opady, to tylko lokalnie.

Pogoda wtorek 18 sierpnia 2020, prognozowany układ baryczny o godzinie 14:00

Pogoda wtorek 18 sierpnia 2020 gdzie wystąpią burze z gradem i ulewnym deszczem w Polsce

Na pozostałym obszarze kraju, zwłaszcza od województwa zachodniopomorskiego przez lubuskie znaczną część wielkopolskiego po dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie, lubelskie, mazowieckie, łódzkie i miejscami podlaskie w ciągu dnia rozwinie się konwekcja. Miejscami pojawią się przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. W rejonie burz opady mogą być ulewne z sumą opadów sięgającą 10-50mm!

Pogoda wtorek 18 sierpnia 2020, prognozowana suma opadów w Polsce w ciągu najbliższej doby

Pogoda wtorek 18 sierpnia 2020 prognoza pogody dla Polski suma opadów deszczu i gradu, gdzie pojawią się burze

Wiatr słaby i umiarkowany, w pobliżu burz lokalnie silniejszy w porywach do 50-75 km/h. Ciśnienie nieznacznie spadnie. Temperatura maksymalna, od 19-23 st. C. w rejonach podgórskich, do 24-29 st. C. na pozostałym obszarze kraju (najwyższa w zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim po północne dzielnice wielkopolskiego i lubuskiego).

Mapa burzowa Polski, wtorek 18 sierpnia 2020. Prognozowane prawdopodobieństwo burz

Mapa burzowa Polski wtorek 18 sierpnia 2020 gdzie jest burza, gdzie będą burze z gradem w Polsce

Pogoda na noc 18/19 sierpnia 2020

W nocy zachmurzenie umiarkowane i miejscami duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo miejscami możliwe zanikające przelotne opady deszczu i gasnące burze, zwłaszcza na obszarze od woj. zachodniopomorskiego przez wielkopolskie, łódzkie i śląskie oraz lokalnie mazowieckie i podlaskie. Temperatura minimalna, od 11-12 st. C. miejscami w woj. warmińsko-mazurskim, do 13-17 st. C. na pozostałym obszarze kraju.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!