| |
Zagrożenie!
Pogoda na Wszystkich Świętych 2022. Antycyklon sięgnie Polski. Temperatura i opady deszczu zaskoczą

Pogoda na Wszystkich Świętych 2022. Antycyklon sięgnie Polski. Temperatura i opady deszczu zaskoczą

Przed nami Uroczystość Wszystkich Świętych i zadajemy pytanie, jaka pogoda czeka nas 1 listopada 2022. Czy będzie pogodnie i ciepło, a może deszczowo, wietrznie i chłodno w Polsce. Najnowsze prognozy pogody są jednak bardzo korzystne, bo temperatury mile zaskoczą, a antycyklon zapewni nam pogodę ze słabym wiatrem i brakiem opadów. Jest duża szansa, że nie będziemy musieli ubierać ciepłych kurtek na cmentarze i przy korzystnej pogodzie odwiedzimy groby naszych bliskich.

Antycyklon sięgnie Polskę 1 listopada 2022 we Wszystkich Świętych

Pogoda na 1 listopada 2022, Antycyklon sięgnie Polskę we Wszystkich Świętych, najnowsza prognoza pogody

Wiele wskazuje na to, że tradycja ostatnich lat zostanie podtrzymana i nadal będziemy mieć wysokie temperatury w czasie odwiedzania grobów naszych bliskich. Mało tego, wszystkie wiodące prognozy wskazują, że będziemy wtedy pod wpływem antycyklonu, czyli wyżu, który zapewni nam stabilną pogodę bez kropli deszczu. Nie dość, że nie będziemy musieli ubierać grubych kurtek, to również parasol zostawimy w domu.

Wstępnie prognozowane zachmurzenie w Polsce, 1 listopada 2022

Pogoda na Wszystkich Świętych 2022, jaka będzie temperatura i zachmurzenie w Polsce, 1 listopada

Jeśli wyż nam nie zgnije, to możemy na znacznym obszarze kraju liczyć na słoneczną pogodę z niewielkim i umiarkowanym zachmurzeniem lub nawet z rozpogodzeniami do prawie bezchmurnego nieba. Początkowo miejscami mogą jednak zalegać mgły, które nie wszędzie szybko ustąpią i wtedy nieco dłużej utrzyma się niskie zachmurzenie warstwowe. Pamiętajmy jednak, że prognozowanie zachmurzenia z takim wyprzedzeniem dla poszczególnych regionów jest jednak jeszcze obarczone sporym ryzykiem błędu. Generalnie jednak, możemy być raczej pewni, że będzie to dzień bezdeszczowy i przeważnie pogodny.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 1 listopada 2022

Pogoda 1 listopada 2022, prognoza temperatury w Polsce

Obiecująco wyglądają prognozy temperatury na Wszystkich Świętych. Jeśli miejscami zalegające mgły szybko ustąpią, to temperatura w Polsce może wzrosnąć nawet do 16-22 st. C. To wariant najbardziej optymistyczny. Inne wiodące modele numeryczne obecnie wyliczają nieco niższe temperatury, ale zbliżone.

Prognozowana temperatura maksymalna w Polsce, 1 listopada 2022. Model GEM

Jaka pogoda we Wszystkich Świętych 2022, najnowsza prognoza pogody dla Polski

Kolejne warianty prognoz zapowiadają temperatury maksymalne w Polsce w tym dniu do 15-19 st. C. Tak obecnie wylicza model europejski ECMWF, aczkolwiek we wczorajszej aktualizacji również przewidywał podobnie do modelu GFS. Możemy więc uznać, że ostatecznie temperatura maksymalna na obszarze Polski 1 listopada będzie się na ogół wahać w przedziale 15-20 st. C.

Aktualnie prognozowana temperatura na 1 listopada 2022, model ECMWF

Pogoda na 1 listopada 2022 w Polsce, czy będzie padał deszcz, jaka będzie temperatura, najnowsza prognoza

Najnowsza prognoza pogody na 1 listopada 2022 - Uroczystość Wszystkich Świętych w Polsce jest więc bardzo korzystna. Aktualne prognozy wskazują, że w całym kraju nie będzie padać, bo stabilne warunki atmosferyczne zapewni nam układ wyżowy. Początkowo miejscami może być mglisto, ale później będzie się przejaśniać i rozpogadzać na znacznym obszarze kraju.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 1 listopada 2022

pogoda na Wszystkich Świętych 2022, prognoza temperatury w Polsce i Europie, 1 listopada 2022

Temperatury będą wysokie, jak na początek listopada. Miejscami mogą nawet o 6-9 st. C. przekraczać normę klimatyczną.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!