| |
Zagrożenie!
Pogoda na Wielkanoc 2023. Będą burze i miejscami przelotne opady. Temperatura mile zaskoczy w Polsce

Pogoda na Wielkanoc 2023. Będą burze i miejscami przelotne opady. Temperatura mile zaskoczy w Polsce

Rozpoczął się Wielki Tydzień i szybko zbliżamy się do świąt. Pytacie jak zapowiada się pogoda na Wielkanoc 2023 w Polsce. Czy spadnie śnieg i warunki atmosferyczne będą bardziej zimowe, a może czeka nas typowa wiosenna aura. Wstępne prognozy nie są złe, gdyż wiele wskazuje na to, że sprawdzą się nasze zapowiedzi umiarkowanych temperatur, jak również warunki pogodowe będą charakterystyczne dla zmiennej wiosny bez akcentów zimowych, ale okresami i miejscami z przelotnymi opadami i burzami.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie - Wielkanoc 9 kwietnia 2023

Pogoda na Wielkanoc 2023 dla Polski, umiarkowane wiosenne temperatury, miejscami burze i przelotne opady

Aktualnie nad Polską pojawiło się ochłodzenie z ujemnymi temperaturami w nocy, ponadto miejscami występują opady śniegu, zwłaszcza między Małopolską, Podkarpaciem i Lubelszczyzną. To ochłodzenie utrzyma się kilka dni, ale już w drugiej połowie tego tygodnia temperatury ponownie wzrosną, choć nie od razu we wszystkich regionach. Wcześniej ponownie miejscami przelotnie popada śnieg w co najmniej kilku regionach kraju, a 6 kwietnia, zwłaszcza między południem Podkarpacia i Małopolski przejdzie śnieżyca, a w innych regionach ulewa, tylko początkowo ze śniegiem.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, 8 kwietnia 2023, Wielka Sobota

Pogoda na Wielkanoc, wielka sobota 8 kwietnia 2023, prognoza temperatury w Polsce

W okolicach świąt, zwłaszcza w okresie między Wielką Sobotą i Poniedziałkiem Wielkanocnym temperatury w Polsce na sporym obszarze kraju powinny stać się bardziej wyrównane. Spodziewamy się maksymalnie, do około 10-16 st. C. Chłodniej miejscami może być głównie w rejonach podgórskich i nad samym morzem.

Wstępnie prognozowane opady 8 kwietnia 2023 w Polsce

Jaka będzie pogoda w Wielkanoc 2023 w Polsce, prognoza opadów 8 kwietnia

Nad Polską ma zalegać masa powietrza z umiarkowaną zawartością wilgoci, w której miejscami będą się w ciągu dnia rozwijać przelotne opady deszczu oraz lokalnie niewykluczone rozproszone burze, punktowo z drobnym gradem. Generalnie wstępnie okres świąt Wielkanocy w Polsce zapowiada się z zachmurzeniem umiarkowanym i okresami dużym, ale również z większymi przejaśnieniami i umiarkowanymi maksymalnymi temperaturami.

Wstępnie prognozowana temperatura w Polsce, Wielkanoc 9 kwietnia 2023

Pogoda na Wielkanoc 2023 w Polsce, prognoza temperatury 9 kwietnia

Wygląda więc na to, że nie sprawdzą się prognozy wielu portali, które już wieściły zimną Wielkanoc z ryzykiem opadów śniegu. Ostatecznie temperatura na poziomie na ogół 10-16 st. C. pozwoli nam również bardziej aktywnie spędzić czas, mimo, że miejscami mogą pojawić się przelotne opady deszczu i burze. Będą one jednak tylko przerywnikiem pogody, ponadto o ograniczonym zasięgu.

Wstępnie prognozowane opady w Polsce, Wielkanoc 9 kwietnia 2023

Prognoza opadów i temperatury w Wielkanoc 2023 w Polsce

W drugi dzień świąt, w tzw. Lany Poniedziałek temperatury na ogół poza nielicznymi wyjątkami również mają być na poziomie kilkunastu st. C., aczkolwiek w tym dniu również miejscami przelotnie popada (we wtorek 11.04 aktualnie widoczny front z opadami, może przyspieszyć).

Wstępnie prognozowana temperatura, drugi dzień świąt Wielkanocy, 10 kwietnia 2023

Prognoza temperatury i opadów, Lany Poniedziałek 2023, 10 kwietnia

Reasumując, święta Wielkanocne 2023 w Polsce nie zapowiadają się z tragiczną pogodą. Będzie przeważać zachmurzenie umiarkowane i okresami duże, ale miejscami również z większymi przejaśnieniami lub lokalnie z rozpogodzeniami. Temperatury maksymalne będą wiosenne na umiarkowanym poziomie około 10-16 st. C. Chłodniej może być głównie nad samym morzem oraz w rejonach podgórskich i górskich. Miejscami przelotnie popada i mogą wystąpić lokalne burze. Aktualnie nie widać większego zagrożenia wiatrowego w tych dniach. Prognozy mogą jeszcze ulec korektom, ale ogólny trend wydaje się prawidłowy. Bliżej świąt podamy bardziej szczegółowe prognozy.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!