| |
Zagrożenie!
Pogoda na weekend. Wrócą zmienne warunki pogodowe

Pogoda na weekend. Wrócą zmienne warunki pogodowe

Po krótkim ustabilizowaniu pogody, warunki atmosferyczne w najbliższy weekend ulegną zmianie. Sprawdźmy, jaka pogoda czeka nas w weekend. Zgodnie z wcześniejszymi prognozami, dziś 06.12 na przeważającym obszarze kraju utrzyma się stabilna, słoneczna pogoda. Wyjątkiem dzielnice na północy, od Pomorza Zachodniego przez północne regiony Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski po Pomorze i województwo warmińsko - mazurskie, zachmurzenie do wieczora wzrośnie, aż do pojawienia się miejscami opadów deszczu. W nocy 06/07.12 strefa opadów przesunie się w głąb kraju, aż w sobotni poranek 07.12 dotrze do linii od woj. warmińsko - mazurskiego przez wielkopolskie po dolnośląskie.

Pogoda na weekend. Prognoza pogody 6-7-8 grudnia

Pogoda, sobota 7 grudnia

W sobotę w ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane wzrośnie do dużego, aż do pojawienia się w wielu regionach kraju przelotnych opadów deszczu, a w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Miejscami deszcz ze śniegiem może również popadać w innych regionach, zwłaszcza w woj. śląskim, łódzkim, lubelskim oraz początkowo w opolskim i dolnośląskim. Do wieczora najmniej opadów spodziewamy się w woj. podkarpacki i małopolskim, miejscami w ogóle nie popada. Temperatura maksymalna, od 3-7 st. C. we wschodniej połowie kraju (chłodniej w rejonach podgórskich), do 7-10 st. C. na pozostałym obszarze (najwyższa lokalnie na Pomorzu Zachodnim). Wiatr umiarkowany, chwilami silniejszy z południowego zachodu.

Prognozowane przemieszczenie strefy opadów, od piątku 06.12, do nocy z niedzieli na poniedziałek 08/09.12

Pogoda na weekend. Prognoza pogody

Pogoda, niedziela 8 grudnia

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, gdzieniegdzie z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza w ciągu dnia na południu i południowym wschodzie Polski. Do wieczora możliwe opady deszczu, głównie od Pomorza przez Kujawy, Wielkopolskę po Ziemie Lubuską oraz miejscami Dolny Śląsk i woj. warmińsko mazurskie. Na pozostałym obszarze bez opadów lub tylko miejscami, głównie przed południem będą możliwe słabe zanikające przelotne opady deszczu, głównie w centrum i na wschodzie. Temperatura maksymalna, od 4-7 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 8-9 st. C. lokalnie na południowym zachodzie, głównie na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, okresami silniejszy (szczególnie w zachodniej połowie kraju), a w Sudetach i nad morzem chwilami porywisty z południowego zachodu.


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!