| |
Zagrożenie!
Pogoda na weekend. Grudniowa prognoza pogody ze spadkiem temperatury, wzrostem zachmurzenia i opadami deszczu. Mocniej popada w nocy z soboty na niedzielę

Pogoda na weekend. Grudniowa prognoza pogody ze spadkiem temperatury, wzrostem zachmurzenia i opadami deszczu. Mocniej popada w nocy z soboty na niedzielę

Jak zapowiada się pogoda na weekend, czy będzie można odpocząć aktywnie na świeżym powietrzu, nadal ciepło, czy chłodniej z opadami? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w naszej prognozie pogody.

Prognozowany niż, który przyniesie opady w nocy z soboty na niedzielę 21/22.12

Pogoda na weekend grudzień

Tuż przed weekendem kontynuowana jest adwekcja ciepłego powietrza, dlatego dziś 20.12 temperatura na przeważającym obszarze kraju wzrośnie co najmniej do 10-14 st. C., lokalnie nawet 15-16 st. C., zwłaszcza na południu w rejonie oddziaływania wiatru fenowego. Chłodniej na Mazurach i Podlasiu. Do końca dnia utrzyma się stabilna pogoda, aczkolwiek na południu, zwłaszcza w rejonach podgórskich z upływem godzin da o sobie znać silny wiatr fenowy, nazywany w Tatrach halnym. Silny wiatr na południu spodziewany jest także w nocy z piątku na sobotę 20/21.12. 

Pogoda sobota 21 grudnia

W sobotę czekają nas zmiany. Już w nocy wkroczy do Polski z zachodu chłodny front atmosferyczny, który z opadami deszczu zacznie się przesuwać w głąb kraju. Zachmurzenie będzie umiarkowane rosnące do dużego, aż do pojawienia się opadów deszczu, szczególnie na zachodzie, południowym zachodzie, w Wielkopolsce oraz w woj. pomorskim, a późnym popołudniem i wieczorem również w dzielnicach południowych i południowo wschodnich. Temperatura maksymalna, od 6/8 st. C. na północy przez 9/10 w centrum, do 11/14 st. C. na pozostałym obszarze kraju (najwyższa w Małopolsce). Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany z zachodu i południowego zachodu, tylko na południu i południowym wschodzie umiarkowany, okresami silny z południa.

Pogoda na weekend. Prognozowane przejście strefy opadów, między 21, a 23 grudnia

Pogoda na weekend prognoza temperatura opady

W nocy z soboty na niedzielę 21/22.12 wkroczy z południa niż ze strefą umiarkowanych i chwilami dość intensywnych opadów deszczu. Rozpada się w południowych i południowo wschodnich dzielnicach kraju, od Małopolski, Górnego Śląska, Opolszczyzny i Podkarpacia po centrum, Mazowsze, Lubelszczyznę i Podlasie. W rejonach podgórskich woj. śląskiego i małopolskiego będą również możliwe opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Prognozowana suma opadów, do 22 grudnia

Pogoda weekend grudzień opady temperatura

Pogoda niedziela 22 grudnia

W niedzielę w woj. wschodnich, od Podlasia przez Lubelszczyznę po Podkarpacie i początkowo miejscami Mazowsze zachmurzenie duże, lokalnie mglisto, gdzieniegdzie z możliwymi zanikającymi słabymi opadami deszczu, głównie przed południem. Na pozostałym obszarze kraju bez opadów z zachmurzeniem dużym, gdzieniegdzie z przejaśnieniami. Chłodniej, temperatura maksymalna, od 4 st. C. miejscami w woj. pomorskim przez 6-8 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 9/10 st. C. miejscami na południu i południowym wschodzie. Wiatr słaby, na zachodzie i północnym zachodzie umiarkowany.

Kolejna wydajna strefa opadów na południu i południowym wschodzie kraju, jest prognozowana w poniedziałek 23.12.

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!