| |
Zagrożenie!
Pogoda w ostatni weekend maja z niską temperaturą. Miejscami popada i zagrzmi, więcej pogodnego nieba na północy Polski

Pogoda w ostatni weekend maja z niską temperaturą. Miejscami popada i zagrzmi, więcej pogodnego nieba na północy Polski

Pogoda w ostatni weekend maja 2021 w Polsce, rozczaruje wszystkie osoby czekające na wyższe temperatury. Nadal na termometrach będziemy notować wartości na ogół poniżej normy. To będzie chłodny weekend, miejscami pojawią się przelotne opady deszczu, lokalnie niewykluczone burze, ale będą również chwile ze Słońcem, zwłaszcza na północnym zachodzie, szczególnie nad morzem, gdzie pogoda ma być najbardziej stabilna. Najgorzej pogoda zapowiada się na południowym wschodzie kraju, zwłaszcza na Podkarpaciu i gdzieniegdzie na Lubelszczyźnie, bo tutaj będzie najwięcej chmur, tylko czasami z przejaśnieniami, ponadto będą możliwe okresami opady deszczu, zwłaszcza w niedzielę 30.05 - taka w skrócie czeka nas pogoda na weekend 29-30 maja 2021.

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 14:00, sobota 29 maja 2021

Pogoda na weekend, 29-30 maja 2021, miejscami deszcz i burze, pogodnie na północy Polski

W sobotę 29.05 na ogół zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, z rozpogodzeniami, zwłaszcza nad morzem. Miejscami, szczególnie w centrum i generalnie w południowej połowie Polski może przelotnie popadać, lokalnie możliwe również burze. Potencjalne komórki burzowe nie będą liczne, a opady przelotne będą rozproszone, więc nie wszędzie popada. Temperatura pozostawi wiele do życzenia, bo spodziewamy się maksymalnie do 13-19 st. C. Chłodniej miejscami w rejonach podgórskich oraz nad morzem, zwłaszcza na Półwyspie Helskim.

Prognozowana temperatura w Polsce, sobota 29 maja 2021

Pogoda na weekend 29-30 maja 2021, prognoza temperatury w sobotę i niedzielę

W niedzielę 30.05 najgorzej zapowiada się pogoda na południowym wschodzie Polski, zwłaszcza na Podkarpaciu oraz miejscami na Lubelszczyźnie oraz w Małopolsce. W tej części kraju, będą możliwe okresami opady deszczu, lokalnie może się również zdarzyć burza. W wysokich Tatrach pojawią się opady śniegu. Trajektoria zasięgu opadów może jeszcze ulec nieznacznej korekcie, ale generalnie w tej części kraju jest największe prawdopodobieństwo opadów. Na pozostałym obszarze południowo wschodniej Polski, może popadać tylko lokalnie i przelotnie. 

Prognozowany zasięg opadów w Polsce, do godziny 14:00, niedziela 30 maja 2021

Pogoda na weekend, prognoza opadów w niedzielę 30 maja 2021 w Polsce

Zupełnie inaczej w ciągu dnia, będzie na zachodzie i północy Polski, gdzie będzie się przejaśniać i rozpogadzać. Do wieczora powinno się wypogodzić, co najmniej od Zatoki Gdańskiej przez Kujawy, Wielkopolskę, po Ziemi Lubuską i Pomorze Zachodnie. Na termometrach zanotujemy maksymalnie, od 12, do 19 st. C. Chłodniej miejscami w rejonach podgórskich oraz lokalnie nad samym morzem.

Prognozowana temperatura w Polsce, niedziela 30 maja 2021

Pogoda na weekend 29-30 maja 2021, prognoza temperatury w Polsce

Temperatura nadal będzie wyraźnie poniżej normy, zwłaszcza na południu i południowym wschodzie Polski, miejscami nawet o 8-12 st. C. niższa od normy wieloletniej dla tej pory roku.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 30 maja 2021

Pogoda na weekend, zimno, prognoza temperatury 29-30 maja 2021 w Polsce i Europie

Trajektoria niedzielnych 30.05 opadów nasuwających się ze wschodu, może ulec nieznacznej korekcie, dlatego przytaczamy dwie prognozy sumy opadów na ostatni weekend maja.

Prognozowana suma opadów, do 31 maja 2021. Model ECMWF

Pogoda na weekend 29-30 maja 2021, prognoza sumy opadów w Polsce

Prognozowana suma opadów, do 31 maja 2021. Model ARPEGE

Pogoda, prognoza sumy opadów w Polsce, do 29-30-31 maja 2021

Jak widać, prognoza sumy opadów w poszczególnych rejonach południowo wschodniej Polski trochę się różni, ale przypuszczamy, że model ECMWF, będzie bliższy stanu faktycznego.

DobraPogoda24.pl


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!