| |
Zagrożenie!
Pogoda na weekend 28 - 29 grudnia. Bardzo wysokie ciśnienie. Miejscami mróz i popada śnieg

Pogoda na weekend 28 - 29 grudnia. Bardzo wysokie ciśnienie. Miejscami mróz i popada śnieg

Przed nami ostatni weekend 28 - 29 grudnia i zarazem roku 2019. Czy pogoda, będzie odpowiednia do poświątecznych spacerów. Sprawdźmy, jak zapowiada się prognoza pogody.

Pogoda na weekend przyniesie znaczny wzrost ciśnienia, przewagę pochmurnego nieba, a miejscami również mróz i możliwe opady śniegu.

Prognozowane ciśnienie w niedzielę 29 grudnia o godz. 13:00

Pogoda na weekend 28 - 29 grudnia 2019

W czasie weekendu jest spodziewany stopniowy wzrost ciśnienia. Najwyższe ciśnienie będzie mieć miejsce w niedzielę 29.12 nad ranem, gdy w pobliżu pogranicza Niemiec, Polski i Czech znajdzie się centrum wyżu. Wówczas ciśnienie zredukowane do poziomu morza na Dolnym Śląsku wzrośnie do 1042 hPa.

Prognoza pogody, sobota 28 grudnia

W sobotę przeważnie zachmurzenie duże i całkowite, tylko lokalnie, głównie w zachodniej połowie kraju z niewielkimi przejaśnieniami. Miejscami, głównie na wschodzie, południu i południowym wschodzie kraju możliwe słabe i umiarkowane opady śniegu. W rejonach górskich i podgórskich, zwłaszcza w Bieszczadach, będą mieć umiarkowane i chwilami dość intensywne natężenie.

Prognozowana temperatura maksymalna w sobotę 28.12

Pogoda na weekend 28 - 29 grudnia 2019 temperatura

Temperatura maksymalna, od -3/1 st. C., od Podlasia przez Mazowsze po Podkarpacie, Lubelszczyznę, Małopolskę, Ziemie Świętokrzyską i Górny Śląsk (lokalnie w Bieszczadach oraz na Podhalu chłodniej), do 2/4 st. C. na pozostałym obszarze kraju (najwyższa na Pomorzu Zachodnim).

Prognozowana suma opadów śniegu, do niedzieli 29.12. Część tych opadów stopnieje, więc nie należy oczekiwać aż takiego przyrostu pokrywy śnieżnej. Wyjątkiem, będą rejony podgórskie

Pogoda na weekend 28 - 29 grudnia 2019 śnieg

Prognoza pogody, niedziela 29 grudnia

Po mroźnej nocy z temperaturą przeważnie od -6, do -2 st. C. (większe spadki w rejonach podgórskich), w niedzielę zachmurzenie duże, gdzieniegdzie z przejaśnieniami lub z rozpogodzeniami do zachmurzenia umiarkowanego lub małego, szczególnie na Podlasiu. Na Podkarpaciu oraz w Małopolsce przez większą część dnia raczej utrzyma się przewaga zachmurzenia dużego i całkowitego, tylko miejscami z niewielkimi przejaśnieniami. Lokalnie na południowym wschodzie, zwłaszcza w Bieszczadach możliwe słabe opady śniegu.

Prognozowana temperatura maksymalna w niedzielę 29.12

Pogoda na weekend 28 - 29 grudnia 2019 temperatura śnieg prognoza

Temperatura maksymalna, od -3/-1 st. C., od Podlasia przez Mazowsze, Lubelszczyznę po Podkarpacie, Małopolskę, Górny Śląsk i Ziemie Świętokrzyską (większy spadek w rejonach podgórskich), do 0/3 st. C. na pozostałym obszarze kraju (najwyższa nad morzem).  

DobraPogoda24, Mapy temperatur Windy


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!