| |
Zagrożenie!
Temperatura wzrośnie w weekend 17-18 kwietnia. Miejscami przelotnie popada deszcz. W sobotę szansa na lokalne burze

Temperatura wzrośnie w weekend 17-18 kwietnia. Miejscami przelotnie popada deszcz. W sobotę szansa na lokalne burze

Dobiega końca chłodny, chwilami deszczowy, a nawet śnieżny tydzień w Polsce. Przed nami zapowiadany wzrost temperatury, trochę mniej opadów, bo zaczną mieć charakter przelotny o mniejszym zasięgu, a nawet szansa na lokalne burze. To charakterystyka zjawisk atmosferycznych, jakie przyniesie pogoda na weekend 17-18 kwietnia 2021. Cieplej zrobi się przede wszystkim w północnej połowie kraju, gdzie pojawi się najwięcej przejaśnień i najwyższa temperatura. Niższy wzrost temperatury zanotujemy na południu Polski, ale tutaj za to będzie mniej opadów. W sobotę 17.04 do Polski ze wschodu napłynie cieplejsza i chwiejna masa powietrza, dlatego nie można wykluczyć wystąpienia lokalnych burz, zwłaszcza na Podlasiu i Mazowszu.

Pogoda na sobotę 17 kwietnia 2021. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalne burze i wzrost temperatury. Prognozowany zasięg opadów do godziny 17:00

Pogoda na weekend 17-18 kwietnia 2021, cieplej, przelotne opady, możliwe lokalne burze

W sobotę 17.04 przelotne opady pojawią się miejscami głównie w północnej połowie kraju, szczególnie na obszarze od Podlasia przez Mazowsze, Kujawy po Wielkopolskę. Niewykluczone, że wystąpią tutaj lokalne burze, aczkolwiek ich prawdopodobieństwo nie będzie bardzo duże. Na pozostałym obszarze kraju popada tylko lokalnie.

Prognozowana energia potencjalna Cape, dostępna drogą konwekcji, 17 kwietnia 2021

Pogoda, możliwe burze w Polsce, 17 kwietnia 2021

Padać w ciągu dnia nie powinno na Podkarpaciu, w południowej połowie Lubelszczyzny oraz na przeważającym obszarze Małopolski, tylko początkowo lokalnie opady, będą zanikać. Na południu będzie przeważać zachmurzenie duże i całkowite, a w północnej połowie kraju umiarkowane i okresami duże z większymi przejaśnieniami.

Prognozowana temperatura w Polsce, sobota 17 kwietnia 2021

Pogoda, prognoza pogody na sobotę 17 kwietnia 2021, przewidywana temperatura w Polsce

Na termometrach zanotujemy, od 3-10 st. C. w południowej połowie kraju i miejscami nad morzem, do 11-15, lokalnie 16 st. C. na północy i północnym wschodzie.

Pogoda niedzielę 18 kwietnia. Cieplej, przelotnie popada, głównie na północy i zachodzie. Prognozowany zasięg przelotnych opadów do godziny 17:00

Pogoda na weekend 17-18 kwietnia 2021, prognoza opadów i temperatury w Polsce, niedziela 18 kwietnia 2021

W niedzielę 18.04 na zachodzie i północy kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z większymi przejaśnieniami. Na pozostałym obszarze utrzyma się przewaga dużego zachmurzenia z lokalnymi przejaśnieniami. Przelotny deszcz poda miejscami, głównie na północy, zachodzie i lokalnie na wschodzie. Padać do wieczora nie powinno na przeważającym obszarze Małopolski, Podkarpacia, Lubelszczyzny, Ziemi Świętokrzyskiej i Górnego Śląska.

Prognozowana temperatura w Polsce, niedziela 18 kwietnia 2021

Pogoda, prognoza pogody weekend 17-18 kwietnia 2021 dla Polski

Temperatura maksymalna, od 4-9 st. C. w rejonach podgórskich, 10-14 st. C. na przeważającym obszarze kraju, do 15-17 st. C. miejscami na północy i północnym wschodzie. W niedzielę 18.04 zanotujemy dodatnią anomalie temperatury. Wzrost temperatury po chłodnym tygodniu będzie odczuwalny.

Prognozowana anomalia temperatury w Polsce i Europie, 18 kwietnia 2021

Pogoda, prognoza temperatury w Polsce i Europie, weekend 17-18 kwietnia 2021

DobraPogoda24


Komentarze
Brak komentarzy... bądź pierwszy!